РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абрагамович М. О. 
Модифіковане комплексне лікування хворих на цироз печінки з гепатопульмональним синдромом різних ступенів важкості: патогенетичне обгрунтування та ефективність / М. О. Абрагамович, О. О. Абрагамович, С. Я. Толопко, М. Р. Ферко // Львів. клініч. вісн . - 2017. - № 1. - С. 16-25. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Утягнення в патологічний процес у хворих на цироз печінки (ЦП) різних органів та систем, зокрема органів дихання, трактованих як синтропічні ко- та поліморбідні ураження, серед яких найчастіше зустрічається гепатопульмональний синдром (ГПС), у багатьох випадках зумовлюють важкість загального стану пацієнтів, призводять до значного зниження якості їх життя, стійкої втрати працездатності, мають визначальне прогностичне значення на всіх етапах лікування та є основною причиною смерті гепатологічних хворих. Враховуючи несприятливий прогноз та високу летальність (41,0 %) ГПС, необхідні постійне спостереження та особлива увага лікарів до цієї категорії хворих, а також, для оптимізації лікування, призначення адекватних патогенетично обгрунтованих лікарських засобів. Модифіковано комплексне лікування хворих на ЦП з ГПС різних ступенів важкості, з'ясувавши особливості їх патогенезу, та оцінено його ефективність. У рандомізований спосіб у дослідження залучено 93 хворих на ЦП з ГПС (26 жінок (28,0 %) і 67 чоловіків (72,0 %) віком від 27 до 67 років), які лікувалися у Львівському обласному гепатологічному центрі в 2012 - 2015 рр. Пацієнтам проведено комплексне клінічно-лабораторне та інструментальне обстеження всіх органів і систем згідно з вимогами сучасної медицини. За результатами дослідження показники кислотно-основної рівноваги (парціальний тиск вуглекислого газу, бікарбонат, стандартний бікарбонат, надлишок основ у крові та в позаклітинній рідині) достовірно (<$E р~<<~0,05>) зменшувалися з наростанням важкості ураження легень, а рівні циклічного гуанозинмонофосфату, ендотеліну-1, прозапального туморнекротизувального фактора alpha, показників ренін-альдостеронової системи (ренін, альдостерон) прямопропорційно залежали від ступеня важкості гепатопульмонального синдрому. Це дало змогу обгрунтувати доцільність застосування таких груп лікарських засобів: буферні розчини, beta-блокатор (карведілол), антагоніст рецепторів до ангіотензину II (вальсартан), інгібітор ангіотензинперетворювального ферменту (еналаприл), інгібітор фосфодіестерази (пентоксифілін), конкурентного антагоніста альдостерону (спіронолактон). Висновки: призначення модифікованого патогенетично обгрунтованого лікувального комплексу хворим на ЦП з урахуванням ступенів важкості ГПС дало змогу підвищити ефективність лікування на 13,7 % й покращити показники фізичної активності, життєздатності, психічного та загального здоров'я, зменшити відчуття болю, а також роль емоційних проблем у обмеженні життєдіяльності, а отже, покращити фізичний і психічний статус пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-5 + Р341.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського