РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668393<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беженар Р. В. 
Моделювання накопичення радіоактивного <$E bold {nothing sup 90 roman Sr}> у морських організмах / Р. В. Беженар // Мат. машини і системи. - 2017. - № 1. - С. 61-70. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Камерна модель Poseidon була застосована до північно-західної частини Тихого океану для оцінки забруднення морських організмів радіоактивним <$E nothing sup 90 roman Sr>, що потрапив у морське середовище в результаті аварії на АЕС Фукусіма 11 березня 2011 р. При оцінці впливу витоку радіонукліду було порівняно значення активності у воді, донних відкладеннях і морських організмах з відповідними фоновими значеннями, які сформувалися в регіоні протягом минулого століття в результаті випробувань атомної зброї. Динамічна модель переносу радіонуклідів по ланцюжку живлення, що включає фітопланктон, зоопланктон, нехижу та хижу рибу, молюски, ракоподібні і водорості, була використана для розрахунку концентрації <$E nothing sup 90 roman Sr> у морських організмах. Розроблений новий підхід до моделювання накопичення радіонуклідів у рибі, який враховує внески різних тканин у загальну концентрацію. Показано, що при розрахунку накопичення <$E nothing sup 90 roman Sr> потрібно розглядати дві основні тканини риби: кістки і м'язи. Результати моделювання показали добре співпадіння з вимірами в області розміром 4x4 км навколо АЕС Фукусіма для концентрації <$E nothing sup 90 roman Sr> у воді, донних відкладеннях і хижій рибі при величині витоку на рівні 4 % від витоку <$E nothing sup 137 roman Cs>.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського