РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горшкова О. Г. 
Вилучення Cu (II) з водних розчинів іммобілізованими клітинами бактерій роду Pseudomonas / О. Г. Горшкова, Т. В. Гудзенко, О. В. Волювач, Т. О. Бєляєва, І. П. Конуп // Мікробіологія і біотехнологія. - 2017. - № 3. - С. 66-74. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - розробити спосіб очищення води від Cu (II) з використанням бактерій роду Pseudomonas, іммобілізованих на природних сорбентах. Для проведення досліджень використовували непатогенні штами бактерій P. cepacia ОNU327, P. fluorescens ONU328, P. maltophilia ОNU329. Вміст Cu (II) у воді визначали за допомогою атомно-абсорбційного методу на полум'яному атомно-абсорбційному спектрофотометрі "Сатурн" у полум"ї суміші "повітря - пропан - бутан" за довжини хвилі для Cu (II) 324,7 нм. Статистичне опрацювання результатів досліджень проводили за допомогою комп'ютерної програми "Microsoft Office Exсel 2003" із визначенням t-критерію Стьюдента. Експериментально встановлено, що передочищення води від Cu (II) з концентрацією 50 мг/дм<^>3 за присутності асоціації бактерій P. fluorescens ОNU328, P. maltophilia ОNU329, P. cepacia ОNU327, іммобілізованих на бентонітовій глині та хітозані, знижувало концентрацію іонів міді на 70 - 75 %, що відповідало залишковій концентрації міді 15,0 - 12,5 мг/ дм<^>3. Після глибокого доочищення води від Cu (II) іммобілізованими у складі біофлокул бактеріями (за присутності перекису водню і хлориду кальцію залишковий вміст Cu (II) складав 0,10 +- 0,008 мг/дм<^>3, що не перевищувало норму ГДК у воді водойм санітарно-побутового водокористування (0,1 мг/дм<^>3) та у воді для скидання в каналізаційну систему. Висновок: розроблений спосіб глибокого очищення води від Cu (II) з використанням бактерій роду Pseudomonas, іммобілізованих на природних сорбентах (глині та хітозані) та у складі біофлоків, надає змогу зменшити вміст іонів міді з 50 мг/дм<^>3 до 0,10 +- 0,008 мг/дм<^>3 та скидати очищену воду в каналізаційну систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*87 + Г583.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського