РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668444<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бебешко В. Г. 
Стан еритроїдної, гранулоцитарної і тромбоцитарної ланок гемопоезу на етапах хіміотерапії у дітей з гострими лімфобластними лейкеміями, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС = State of erythroid, granulocyte and platelet branches of hematopoiesis on stages of chemotherapy in children with acute lymphoblastic leukemia, who were exposed to ionizing radiation after the Chornobyl NPP accident / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, Т. І. Пушкарьова, Н. М. Цвєткова, Л. О. Ляшенко, О. Є. Кузнєцова, В. Ф. Кузьменко, Л. О. Гончар, С. М. Яцемирський // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 21. - С. 178-190. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити процеси проліферації та диференціювання клітин попередників кісткового мозку за складом елементів еритроїдної, гранулоцитарної та тромбоцитарної ланок гемопоезу на етапах лікування дітей з гострими лімфобластними лейкеміями (ГЛЛ), які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Обстежено 46 дітей, хворих на ГЛЛ, які мешкали на територіях Київської, Житомирської та Чернігівської областей. Дослідження проведено перед початком хіміотерапії (ХТ), на 33 й день ХТ (I етап) та після закінчення курсу ХТ (II етап). Оцінювали дози опромінення хворих, показники гемограм і мієлограм та індекси дозрівання клітин попередників. Аналізували ознаки дисплазії елементів ланок гемопоезу. Обстежено 46 хворих на B-ГЛЛ (5-про-B-ГЛЛ, 36 - "загальний тип", 3-пре-B-ГЛЛ) та 2 дитини з Т ГЛЛ. В дебюті ГЛЛ кістковий мозок у хворих був представлений лімфобластами. Під час проведення ХТ кістковомозкове кровотворення відновлювалось за такими типами: еритроїдним, гранулоцитарним, гранулоцитарним з моноцитами та рівномірним, коли число клітин всіх паростків було в межах нормативних величин. На II етапі ХТ зменшувалось число хворих, у яких відновлення кровотворення відбувалося за еритроїдним типом та збільшувалось число дітей з активацією гранулоцитарної ланки гемопоезу. За наявності у дітей про-B-ГЛЛ на обох етапах ХТ еритроїдні елементи були вищими за нормативні. Прямий кореляційний зв'язок встановлено між числом мієлокаріоцитів та мегакаріоцитів на I та II етапах лікування (Rs = +0,72; Rs = +0,56, відповідно). Кореляційного зв'язку між дозами опромінення хворих (3,73 +- 0,12 мЗв) і визначеними параметрами встановлено не було. Висновки: встановлені типи відновлення кісткового мозку у хворих на ГЛЛ після ХТ свідчать про різні механізми кінетики клітин попередників гемопоезу. Вивчення причин превалювання окремих ланок кровотворення у хворих надасть змогу розкрити їх роль в лейкемогенезі та коригувати програми терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського