РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668445<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бебешко В. Г. 
Вплив радіаційних та нерадіаційних факторів довкілля на стан системи кровотворення дітей = Effect of radiation and non-radiation environmental factors on children hematopoietic system / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, В. В. Станкевич, Н. М. Цвєткова, Л. О. Ляшенко, С. Г. Галкіна, Т. І. Пушкарьова, В. І. Колос, О. Є. Кузнєцова, Л. О. Гончар, С. М. Яцемирський, Ю. М. Самсон // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 21. - С. 191-203. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вплив радіаційних та нерадіаційних чинників довкілля на розвиток змін в гемопоезі у дітей та обгрунтувати критерії формування групи підвищеного ризику розвитку гематологічної патології. Представлено результати клініко-гематологічного обстеження 1465 дітей, жителів Київської, Житомирської та Чернігівської областей за період з 2008 р. по 2014 р. З них: 777 дітей з анеміями, 466 - зі змінами в гемограмах, 191 - з гострими лейкеміями. Оцінювали дози опромінення дітей, зв'язок ступеня інтегрального забруднення територій з показниками гемопоезу та перебігом гематологічної патології. У 121 дитини визначали вміст металів у волоссі, нігтях і крові. Встановлено найбільш часті причини розвитку анемій у дітей, особливості перебігу гострих лейкемій залежно від ступеня інтегрального забруднення території. Доля дітей, мешканців дуже забруднених територій з про-B-ГЛЛ та Т-ГЛЛ з ініціальним лейкоцитозом та несприятливим перебігом захворювання, була більшою у порівнянні з долею хворих помірно забруднених регіонів (r = -0,47). Встановлено прямий кореляційний зв'язок між відсотком дітей з моноцитозами та ступенем забруднення території: на дуже забруднених територіях проживало 20,2 % таких дітей, на помірно забруднених - 10,3 % (p << 0,05). Вміст Pb, Cu, Cr, Mn, Zn у біологічних тканинах дітей не перевищував допустимі відносно ГДК. Рівень Zn в усіх дітей знаходився на нижній межі нормативного. Індивідуальні рівні металів у волоссі, нігтях і крові не залежали від статі хворих та дози опромінення. Обгрунтовано критерії формування групи підвищеного ризику розвитку онкогематологічної патології у дітей, які мешкають в екологічно несприятливих регіонах. Висновки: радіаційні та нерадіаційні чинники довкілля впливають на розвиток змін в гемопоезі та особливості перебігу захворювань системи крові у дітей, вони відіграють роль в механізмах лейкозогенезу. Одержані дані є підгрунтям для подальших досліджень у сфері радіобіології та екології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р733.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського