РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669010<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Односум Г. В. 
Динаміка відмирання бджіл за умови зараження різними дозами спор мікроспоридій Nosema apis та Nosema ceranae / Г. В. Односум, Т. М. Єфіменко, Н. М. Сорока // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 2. - С. 87-93. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Викладено результати досліджень з вивчення впливу різних доз зараження спорами мікроспоридій Nosema apis та Nosema ceranae (<$E 5~times~10 sup 2~-~5~times~10 sup 7> спор на бджолу) на динаміку відмирання льотних бджіл літньої генерації (з 7.07 по 17.09.2016 р.), відібраних у садки. Встановлено, що швидкість відмирання бджіл значною мірою визначається дозою зараження і значно меншою - видом мікроспоридій. Низькі дози спор обох видів мікроспоридій до 18-го дня зараження уповільнюють відмирання заражених бджіл. При цьому у варіантах з низькими дозами зараження смертність бджіл у варіантах з N. ceranae була дещо нижчою, ніж у варіантах з N. apis. Тобто можна сказати, що N. ceranae стосовно медоносної бджоли є менш патогенною, ніж N. apis. У варіантах з високими дозами відразу спостережено прискорення відмирання заражених бджіл за використання як N. apis, так і N. ceranae. Згодом показники смертності бджіл у цих варіантах практично вирівнюються. Отже, в довгостроковому експерименті дози зараження бджіл спорами обох видів мікроспоридій - і N. apis, i N. ceranae - не впливають на показники смертності бджіл, проте мають вплив на швидкість їх відмирання: високі інвазійні навантаження прискорюють природне відмирання бджіл, а низькі, навпаки, уповільнюють. Така закономірність характерна для обох видів мікроспоридій. Припущено, що кількість поколінь N. apis до загибелі бджіл обумовлюється дозою патогена і енергетичними запасами хазяїна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691 + П871.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського