РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669035<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Теслюк Г. В. 
Удосконалення технологічних процесів і технічних засобів обробітку грунту в системі органічного землеробства / Г. В. Теслюк, Б. А. Волик, Р. М. Майстришин // Інженерія природокористування. - 2016. - № 1. - С. 48-52. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано методику аналітичного визначення якості розпушення грунту комбінованим агрегатом на проектному етапі його створення. Методика передбачає аналіз послідовного впливу на оброблюване середовище робочих органів різної геометричної форми, що дозволяє виконати раціональну їх комплектацію в агрегаті. В основу аналітичних досліджень закладена теорія внутрішньої напруги у грунті, яка одержала подальший розвиток. Сутність теорії полягає в тому, що у грунті існує внутрішня напруга (ВН). Якщо силове поле (СП), що створює робочий орган, перевищує ВН, то відбувається процес кришення. Співвідношення СП і ВН визначає ступінь кришення і розміри структурованих відмінностей, що утворюються. При цьому, величина СП визначається величиною площі поверхні сколюваної призми і питомим зчепленням часток грунту, а величина ВН - силами зчеплення часток і модулем пружності. В запропонованій моделі виконаний перехід від дискретного до інтегрального визначення загальної реакції грунту на дію робочих поверхонь робочого органа, що дозволило суттєво підвищити точність виконуваних розрахунків. Наведено приклади раціонального комплектування комбінованих агрегатів на основі дискових робочих органів залежно від конкретних грунтових умов пристосовано до технології мінімального обробітку урунту Mini-Till. Якість розпушення грунту, внутрішня напруга, комбінований агрегат, раціональна комплектація.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 + П145.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського