РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Melnyk V. V. 
Fear phenomenon in existential philosophy = Феномен страху в екзистенціальній філософії / V. V. Melnyk // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 11. - С. 41-48. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

У роботі розглядається страх в людській свідомості як природний і конструктивний психологічний феномен, який вказує на безпредметний світ. Автор робить висновок про емпіричну замкненість визначення страху в прикладній психології і його вузьке феноменологічне трактування. Відношення людської особистості до страху була й залишається однією з актуальних та ключових проблем в психоаналітичній та філософській науці. Рефлексія щодо терміну та модусу страха є глибинним фундаментом для екзистенціального та метафізичного розуміння основ життя людини. Мотиваційна діяльність людини керується страхом перед новим не вивченим простором та часом самотністю перед Богом та трансцендентним. Почуття страху присутнє в кожній живій істоті, але більшою мірою реальне для людини зтонкою душевною організацією. Аналізується страх як інтегральне явище. Страх розглядається як емоція, необхідна для уникнення небезпек, тому в роботі використано герменевтичний та антропологічний підходи. Важливою в соціально-теософських трактуваннях страху є фіксація того, що страх не пригнічує, а навпаки, активізує діяльність людини. Зокрема, робиться акцент на те, що страх об'єктивується в культурі і піддається механізму мінімізації. Звернуто увагу на страх, що викликає депресію, яка теж тлумачиться як адаптивна форма поведінки, що надає змогу слабкій особі економити сили й запобігти можливих конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського