РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolesnykova T. O. 
"I light my candle from yours...": anthropological aspects of modern library services for scientists = "Я запалю свою свічу від вашої ...": антропологічні аспекти сучасних бібліотечних послуг для вчених / T. O. Kolesnykova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 11. - С. 49-62. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Інтеграція знань і комунікацій, рух за відкритий доступ до знань призводять до появи чинників, що оновлюють філософію функціонування та розвитку бібліотек університетів. Виникає потреба осмислення новацій, що відбуваються в діяльності університетських бібліотек світу. Дослідження передбачає осмислення змістовних змін в бібліотечному обслуговуванні вчених, пов'язаних із Відкритим доступом і новою роллю університетських бібліотек - партнера у виробництві, збереженні та поширенні знань. На основі емпіричних і теоретичних методів розглянуто особливості сучасних університетських бібліотек і зміщення вектора пріоритетної уваги в напрямку послуг автору-вченому та підтримка філософії відкритого доступу до знань. Виявлено та проаналізовано антропологічні аспекти комунікативно-інформаційного усвідомлення реальності університетськими дослідниками і бібліотекарями. Реалії сучасних сервісів для вчених України розглядаються на досвіді науково-технічної бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. На основі спостережень та опитувань вчених, бібліотекарів, видавців наукової періодики аналізуються антропологічні аспекти, що стосуються нових цифрових сервісів бібліотек. Аспекти торкаються: взаємин між комунікантами; пояснень, чому саме автори-дослідники опинилися в центрі уваги бібліотек, чому їм надаються саме такі сервіси і саме таким чином; рівнів впливу нових послуг як на вчених, так і на бібліотекарів. Провідна роль університетських бібліотек в реалізації цифрових ініціатив наукової комунікації, заснованих на вільному доступі до знань, призводить до змін: в розмірності вчених і бібліотекарів, а саме - способах їх поведінки та комунікативних особливостях; в емоційному, психологічному, фізичному станах бібліотекарів як посередників між двома конфліктуючими вимогами і забезпечення стабільності в діяльності бібліотеки та необхідності змін в наданих нею послугах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського