РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669090<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Страфун С. С. 
Результати протезування плечового суглоба / С. С. Страфун, Р. О. Сергієнко, С. В. Богдан, Л. М. Юрійчук // Травма. - 2017. - 18, № 5. - С. 8-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Ендопротезування плечового суглоба (ПС) є поширеною у світі операцією. В Україні кількість ендопротезувань ПС лишається мізерною й не перевищує 30 операцій на рік. Мета рооти - дослідити результати протезування ПС у хворих із деформуючим артрозом ПС 3 - 4-ї ст. за J. Kellgren, багатоуламковими внутрішньосуглобовими переломами проксимального епіметафіза плеча та їх наслідками. Клінічну групу становили 108 хворих, яким було виконано тотальне та однополюсне протезування ПС у період з 2006 по 2016 рр. у відділі реконструктивно-відновної хірургії верхньої кінцівки Державної установи "Інститут травматології та ортопедії НАМН України" (м. Київ). Усіх хворих залежно від проведеного оперативного чи консервативного лікування було розподілено на 3 групи: група A - хворі з деформуючим артрозом ПС 3 - 4-ї ст. за J. Kellgren, група B - хворі з багатоуламковими внутрішньосуглобовими переломами проксимального епіметафіза плеча, група C - хворі з наслідками багатоуламкових внутрішньосуглобових переломів проксимального епіметафіза плеча. Оцінку функції ПС проводили за шкалами Constant Shoulder Score та Oxford Shoulder Score до операції (за винятком групи В) та через 3, 6, 12, 18 міс. після операції. У переважної більшості хворих було застосовувано однополюсне протезування. Використовували ендопротези Stryker або Biomet. У всіх хворих застосовували стандартну програму реабілітації, розроблену на базі нашої клініки. Ендопротезування ПС забезпечує вірогідне покращання його функції у хворих, старших від 50 років, з деформуючими артрозами ПС, багатоуламковими внутрішньосуглобовими переломами проксимального епіметафіза плеча та їх наслідками (p << 0,01). Найкращі середні результати протезування ПС як за шкалою Constant Shoulder Score, так і за шкалою Oxford Shoulder Score отримані в групі A (хворі з деформуючим артрозом ПС). Середній приріст функції ПС у хворих групи A через 6 міс. після оперативного лікування становив 21,0 +- 2,8 бала (p << 0,05) та 10,0 +- 2,1 бала (p << 0,05) відповідно. Найгірші результати одержано як за шкалою Constant Shoulder Score, так і за шкалою Oxford Shoulder Score в групі C (хворі з наслідками багатоуламкових внутрішньосуглобових переломів проксимального епіметафіза плеча). Середній приріст функції ПС у хворих групи C через 6 міс. після оперативного лікування становив лише 18,0 +- 3,9 бала (p << 0,05) та 6,0 +- 1,9 бала (p << 0,05) відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського