РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669239<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пироженко А. В. 
Експериментальне обгрунтування основних вимог до засобів захисного вимикання контактних мереж електровозної відкатки залізорудних шахт від пожежонебезпечних дугових замикань / А. В. Пироженко, Т. В. Пироженко, А. А. Петриченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 42. - С. 16-20. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Аналіз причин пожеж в наслідок дугових замикань в шахтних електричних мережах та електроустаткуванні показує, що біля половини з них припадає на контактну електровозну відкатку. Основною причиною критичного стану пожежної безпеки залізорудних шахт під час експлуатації електровозної відкатки слід вважати відсутність обгрунтування вимог до засобів захисного вимикання контактних мереж від пожежонебезпечних дугових замикань, що, в свою чергу, гальмує їх розробку. Відомі дослідження пожежобезпеки контактних мереж були виконані для умов вугільних шахт і не можуть бути поширені на залізорудні шахти, де, на відміну від вугільних, контактною відкаткою транспортується велика кількість вибухових речовин і існує реальна небезпека їх займання під час аварійних ситуацій в контактній мережі. Крім того, сучасні керовані напівпровідникові тягові перетворювачі мають значно більш жорсткішу вольтамперну характеристику, внаслідок чого збільшилось значення постійної і знизилось значення змінної складової випрямленої напруги, що призвело до зниження величин мінімального струму, здатного підтримувати горіння дуги. Для можливості проведення досліджень був розроблений спеціальний стенд, який дозволяє здійснити натурне моделювання дугових замикань. Визначені вольтамперні характеристики електричної дуги при різних її довжинах. Встановлено, що мінімальний струм, при якому спостерігається стійке горіння дуги, складає 2 - 3 А при довжині дуги 5 - 10 мм. Досліджено найбільш легкозаймисті матеріали, що знаходяться у відкотних виробках: промаслена бумага броньованого кабелю, дрібні дерев'яні тріски та найбільш небезпечні з точки зору займання - вибухові речовини. Одержані граничні струмочасові характеристки займання матеріалів, що випробувались. Визначено пожежобезпечну струмочасову характеристику, сформульовано основні вимоги до засобів захисного вимикання шахтних контактних мереж від пожежонебезпечних дугових замикань.


Індекс рубрикатора НБУВ: И164.22-421.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського