РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669387<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Патика М. В. 
Сучасні молекулярно-біологічні методи вивчення мікробного біому та метагеному грунтів аграрного використання / М. В. Патика, О. Ю. Колодяжний, Ю. П. Борко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2017. - Вип. 86. - С. 116-124. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Завдяки потужному розвитку молекулярно-біологічних методів з'явилася можливість досліджувати видову структуру змішаних культур та асоціацій мікроорганізмів у таких складних природних середовищах, як вода та грунт, не виділяючи їх у чисту культуру. За останні десятиліття розроблено низку підходів, що засновані на аналізі нуклеїнових кислот після прямого екстрагування із зразків грунту. Тому, метою роботи було характеризувати сучасні молекулярно-біологічні методи та підходи, застосування яких відкриває нове розуміння щодо філогенетичного та функціонального різноманіття мікробних угруповань у грунтах аграрного використання. Такі молекулярні підходи, як генетичний фінгерпринтінг, скринінг бібліотек клонованих генів, ДНК-мікрочіпи та метагеноміка вкрай важливі для об'єктивної, комплексної оцінки складу та структури мікробних угруповань грунту, що формуються під впливом різних агрозаходів. У статті коротко охарактеризовано досягнення останніх десятиліть у галузі молекулярної мікробної екології з акцентом на нових методах і підходах, що дозволяють виявляти реальне таксономічне різноманіття компонентів грунтового мікробного біому та нові функціональні гени мікроорганізмів з метою розуміння біогеохімічних процесів грунтоутворення та розкриття механізмів взаємодії в системі грунт - мікроорганізми - рослина.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського