РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669473<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bandazhevsky Yu. I. 
Assessment of folate metabolism functioning in terms of prevention of breast cancer in the population living in areas affected by the Chernobyl nuclear power plant accident = Оцінка функціонування фолатного циклу в плані профілактики раку молочної залози у населення, яке мешкає на території, постраждалої від аварії на Чорнобильській атомній електростанції / Yu. I. Bandazhevsky, N. F. Dubova // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 215-225. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Захворюваність на рак молочної залози серед населення України після аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) у 1986 р. зберігає стійку тенденцію до підвищення, з переважаючими темпами приросту показників в областях радіаційного контролю. З огляду на зв'язок між ризиком розвитку даного онкологічного захворювання і мутаціями генів, відповідальних за обмін амінокислот метіоніну і гомоцистеїну, метою цього дослідження була оцінка функціонування фолатного циклу у дівчаток віком 12 - 17 років, які мешкають після народження на території, забрудненій радіонуклідами внаслідок аварії на ЧАЕС, з визначенням стану його генетичного апарату, змісту гомоцистеїну і фолієвої кислоти у крові. Методи дослідження: імунохімічний, математико-статистичний. Підвищення рівня гомоцистеїну у крові вище 10 мкмоль/л (стан гіпергомоцистеїнемії) виявлено в 65,0 % випадків. Виникнення гіпергомоцистеїнемії було пов'язано з аллелем T поліморфізму C677T MTHFR в 60,7 % випадків. Між концентрацією гомоцистеїну і показниками генетичного ризику (R), що включають генотипи 677CT і 677TT MTHFR, зареєстровано прямий кореляційний зв'язок середньої сили (rxy = 0,303, p << 0,0001). Гомозиготний варіант 677TT MTHFR, зареєстрований у 13,2 % дітей реалізувався у вигляді гіпергомоцистеїнемії в 83,3 % випадків, гетерозиготний варіант 677CT, виявлений у 42,3 % дітей - в 67,2 % випадків. Між концентраціями в крові гомоцистеїну і вітаміну B9 виявлено зворотний кореляційний зв'язок середньої сили (rxy = -0,375, p << 0,0001), що свідчить про дефіцит фолатів в організмі дітей з гіпергомоцистеїнемією. Висновки: як один із заходів ранньої профілактики раку молочної залози у жінок з районів радіаційного контролю, що мають генетичні дефекти, у вигляді аллелі ризику T поліморфізму C677T MTHFR, запропоновано прийом препаратів фолієвої кислоти, починаючи з дитячого віку. Підставою для проведення вітамінізації препаратами фолієвої кислоти має бути підвищений рівень гомоцистеїну в крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського