РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makarchuk O. M. 
A disorder of menstrual function regularization and its influence on a female reproductive potential = Порушення становлення менструальної функції та його вплив на репродуктивний потенціал жінки / O. M. Makarchuk, V. B. Dziombak // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 3. - С. 15-17. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Акушерські ускладнення в жінок репродуктивного віку часто є наслідком порушень, що відбулися в пубертаті, які залишаються недооцінені та не враховані у програмі моніторингу вагітності у таких пацієнток, що зумовлює зростання відсотку невиношування та негативних акушерських наслідків. Мета дослідження - провести комплексну багагофакторну оцінку порушень адаптаційних процесів організму дівчинки-підлітка із врахуванням даних анамнезу щодо особливостей становлення менструальної функції у процесі статевого дозрівання та визначити основні чинники ускладненого перебігу вагітності в даної категорії пацієнток. Для виконання поставленого завдання було проспективно обстежено 110 вагітних жінок із порушенням становлення менструальної функції в анамнезі (основна група), обстеження проведено на прегравідарному етапі та в терміни 6 - 12, 22 - 24 та 32 - 36 тиж. Групу порівняння склали 30 пацієнток із нормальним менструальним циклом. Із метою виявлення чинників ризику та прогнозування ускладнень застосовували методику розрахунку показника відношення шансів (OddsRatio, OR) та його 95 % довірчого інтервалу. У формуванні патологічного перебігу пубертату та акушерських ускладнень значну роль відіграє екстрагенітальна патологія, яку в даному дослідженні виявлено у 87,27 % спостережень. Серед порушень оваріально-менструального циклу структурна значущість притаманна недостатності лютеїнової фази та ановуляторним розладам у 78,18 % випадків. Гінекологічна патологія представлена запальними захворюваннями органів малого тазу в 35,45 % випадків, фоновими процесами шийки матки - у 41,66 %, пухлинними утворами яєчників - у 21,81 % та первинним безпліддям - У 14,54 % спостережень. Одержані результати структури ускладнень вагітності у пацієнток основної групи демонструють репродуктивні втрати на ранніх термінах вагітності (11,8 %), високу частку ретрохоріальних гематом (28,18 %) та загрозу пізнього мимовільного викидня - утричі частіше проти даних групи порівняння. Висока частка прееклампсії (28,18 %), гестаційної анемії у більше як половини спостережень, дистресу плода за вагітності (32,72 %) та народження маловагових дітей (17,27 %) пов'язана із розвитком первинної плацентарної дисункції та патологією судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу. Висновки: аналіз одержаних даних надав змогу стверджувати, що за анамнезом група вагітних із порушенням становлення менструальної функції у пубертаті характеризується значущою часткою ускладнених вагітностей та пологів, високими показниками самовільного переривання вагітності та її завмирання, що слід розглядати як потенційні фактори ризику. Серед основних чинників слід відмітити наступні: ендокринний дисбаланс за типом олігоменореї та недостатності лютеїнової фази (OR - 9,16; 2,21 - 23,24), запальні захворювання генітального тракту; зокрема: безсимптомна бактеріурія та бактеріальний вагіноз (OR - 14,26; 3,26 - 32,12), невиношування в анамнезі, загроза мимовільних викиднів і ретрохоріальна гематома (OR - 4,96; 1,29 - 13,40).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського