РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669514<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черкасова В. В. 
Зміни прооксидантно-антиоксидантної системи при експериментальному гострому панкреатиті / В. В. Черкасова, Л. М. Заяць // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 3. - С. 39-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Летальність за гострого деструктивного панкреатиту, незважаючи на розробку і впровадження нових методів лікування, залишається стабільно високою і у разі тяжких форм досягає 25 - 85 %. Активізація нейтрофілів і макрофагів за гострого панкреатиту призводить до "кисневого вибуху", що тісно пов'язано з активацією перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ). Мета роботи - встановити в динаміці зміни показників оксидантно-антиоксидантних систем за гострого L-аргінін індукованого панкреатиту. Дослідження проведено на 62 білих щурах-самцях лінії Вістар масою 180 - 220 г, яким було змодельовано гострий панкреатит. У крові тварин через 12, 24, 48 та 72 год визначали рівень активності продуктів тіобарбітурової кислоти, діенових кон'югат, каталази для оцінки інтенсивності оксидаційного стресу й антиоксидантних систем. Одержані результати дослідження показали, що гострий L-аргінін індукований панкреатит супроводжується інтенсифікацією процесів ПОЛ. Встановлено, що найбільш виражений приріст всіх показників крові спостерігається через 24 год від початку дослідження. Виявлено достовірний приріст активних продуктів тіобарбітурової кислоти (ТБК-АП) і дієнових кон'югат (ДК) - відповідно в 1,98 та 2,7 разу, також ріст каталази (КТ) - у 2,2 разу. На наступному етапі експерименту відбувається сповільнення темпів приросту ПОЛ про що свідчать наступні значення. Так, на 48 год у III групі: ТБК-АП - зросли на 5,1 % (p >> 0,05), ДК - на 3,3 % (p >> 0,05), рівень КТ - на 43,4 % (p << 0,05) у порівнянні з даними на 24 год. Важливо зазначити що на 72 год рівень КТ зменшився на 23,3 % (p >> 0,05), що може свідчити про виснаження антиоксидантних систем. Показники ПОЛ на 72 год у порівнянні з 48 год у III групі: ТБК-АП - зросли на 1,7 % (p >> 0,05), ДК - на 5,7 % (p >> 0,05). Висновки: гострий L-аргінін індукований панкреатит супроводжується інтенсифікацією процесів ПОЛ, які можуть потенціювати розвиток поліорганної недостатності у разі запалення підшлункової залози. Найбільш виражені зміни показників ПОЛ спостерігаються на 24 год дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського