РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dunaievska N. 
Co-combustion of solid biomass in pulverized anthracite-coal firing boilers = Використання твердої біомаси у факельних котлах для спалювання антрациту / N. Dunaievska, M. Chernyavskiy, T. Shchudlo // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 4. - С. 748-764. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Спалювання твердої біомаси у суміші з викопним вугіллям в існуючих котлах може не тільки зменшити шкідливі викиди в атмосферу, а й диверсифікувати паливну базу генерацій. Таке спалювання надає змогу більш ефективно використовувати тверді відходи харчової промисловості, які здійснюють шкідливий вплив на навколишнє середовище. Спільне факельне спалювання деревини сосни з антрацитом досліджено на низхідному експериментальному стенді ВГП-100В з витратою палива 30 кг/год. На установці киплячого шару РСК-1Д досліджено кінетику термічної деструкції коксів тирси сосни. Методом термогравіметрії досліджено кінетику термічної деструкції деревної сосни і пелет соломи пшениці, ріпаку, кукурудзи та сої. Спільне факельне спалювання вітчизняного антрациту з деревиною у факелі на стенді ВГП-100В показало технічну можливість і потенційну здатність до покращання якості горіння низькореакційного антрациту. На підставі аналізу експериментальних режимів з'ясовано, що оптимальна теплова частка біомаси склала близько 10 %. Додавання такої частки біомаси забезпечувало стабілізацію факела без газового підсвічування, а також найвищу ступінь конверсії вуглецю вугілля. На установці РСК-1Д встановлено внутрішньокінетичний режим горіння зразків коксів сосни розміром 0,1 - 1,6 мм у діапазоні температур 390 - 560 <^>oC. На базі методу термогравіметрії визначено стадії термічного розкладу (зневоднення, вихід летких і горіння коксового залишку) та їх кінетичні характеристики для зразків органічної біомаси. Порівняння кінетики виходу летких для зразків тирси сосни та пелет соломи пшениці з даними доступних літературних джерел вказує на незначну відмінність у швидкості виходу летких, що пояснюється подрібнення досліджуваних зразків, відмінністю органічного та мінерального складу зразків, різницею у підходах для розрахунку констант реакції. Натомість спостерігалась близькість значень швидкості виходу летких зразків пелет соломи


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського