РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mikosha A. S. 
Biochemical mechanism of the <$E bold {o,p prime}>-DDD effect on the adrenal cortex = Біохімічний механiзм дії <$E o,n prime>-ДДД на кору надниркових залоз : (the rev.) / A. S. Mikosha, O. I. Kovzun // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 5. - С. 5-14. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Наведено дані щодо біохімічного механізму дії о,n'-дихлордифенілдихлоретану (о,n'-ДДД, мітотан), який використовується для лікування раку кори надниркових залоз і хвороби Кушинга. Під впливом препарату виникають численні біохімічні зміни в корі надниркових залоз і порушується структура мітохондрій. При цьому істотно знижується утворення кортикостероїдних гормонів. Однією з можливих причин цього може бути зниження рівня NADPH через пригнічення активності систем його відновлення та підвищеної витрати для відновлення глутатіону глутатіонредуктазою. У надниркових залозах о,n'-ДДД частково метаболізується і його основним метаболітом є о,n'-дихлордифенілоцтова кислота (з точки зору кількості). Однак спроби знайти серед метаболітів фізіологічно активний компонент не мали успіху. Найвираженіші зміни, спричинені о,n'-ДДД, знайдено в мітохондріях коркового шару надниркових залоз: пригнічується дихання на рівні IV і I комплексів, знижується вміст протеїнів цих комплексів, змінюється фосфоліпідний склад тканини і знижується вміст дифосфатидилгліцеролу - найважливішого компонента мембран мітохондрій. Зазначено, о,n'-ДДД завдяки високій ліпофільності накопичується в мембранах мітохондрій і зумовлює їх конформаційні порушення з подальшим порушенням функції. Встановлено, що о,n'-ДДД є інгібітором ацил-СоА-холестерол-ацилтрансферази (АХАТ, SOAT1). Через це в адренокортикоцитах накопичується вільний холестерол, виникає стрес ендоплазматичного ретикулума, розвивається набухання мітохондрій і активуються каспази. Посилення апоптозу призводить до зменшення функції залози та зниження її маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.132-64 + Е60*725.381.711 + Р569.457-5 + Р415.100.27-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського