РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сацький П. В. 
Раціоналізація ресурсного забезпечення будівництва Каховської ГЕС і Південно-Українського й Північно-Кримського каналів та господарське освоєння Південних районів України і Криму (1950 - 1953 рр.) / П. В. Сацький // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 181-185. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено забезпечення матеріальними ресурсами будівництва Каховської ГЕС і Південно-Українського та Північно-Кримського каналів. Це будівництво було розпочато на підставі постанови Ради Міністрів СРСР і ЦК ВКП(б) від 20 вересня 1950 р. Це будівництво отримало статус "будівництва комунізму" і часто в офіційній пропаганді представлялось як "особиста ініціатива Й. Сталіна". Відповідний статус, який було надано будівництву, передбачав необхідність забезпечення першочергового постачання на будівництво матеріалів, трудових ресурсів та спеціалістів. Проте, не зважаючи на виключний статус цього будівництва, його постачання матеріальними ресурсами від самого початку здійснювалося не належним чином, про що регулярно ставилось питання і перед Радою Міністрів УРСР та ЦК КП(б)У, а також загальносоюзними керівними органами. Хоча радянська командно-адміністративна системи у період пізньої сталінщини мала жорстких централізований характер, проте, вона була малоефективною в забезпеченні раціонального процесу освоєння фінансових й матеріальних ресурсів. Тому важливе значення у забезпеченні будівництва на території УРСР і Кримського півострова (який на той час перебував у складі РРФСР) мала ініціатива зі сторони Ради Міністрів УРСР і ЦК КП(б)У. Фактично, у ході реалізації цих проектів відбувається створення передумов для економічної інтеграції Криму із Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського