РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Переяслов А. А. 
Ускладнення хірургічного лікування пахвинних гриж у дітей із використанням відкритих і малоінвазійних методів / А. А. Переяслов, А. О. Дворакевич // Хірургія дит. віку. - 2016. - № 3/4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Хірургічні втручання у дітей з пахвинними грижами є одними з найчастіших планових операцій у клініках дитячої хірургії, а відкриті втручання протягом багатьох років залишались "золотим стандартом" у лікуванні дітей із цією патологією. Розвиток малоінвазивної хірургії зумовив застосування цих методів і для лікування дітей із пахвинними грижами. Мета роботи - порівняти ускладнення, які виникають у дітей з пахвинними грижами, при використанні традиційних і малоінвазивних методів лікування. Робота грунтується на результатах хірургічного лікування 1001 дитини віком від одного до 18 років, яких оперували в I хірургічному відділенні КЗ ЛОДКЛ "ОХМАТДИТ" протягом 2010 - 2015 років. Лапароскопічні втручання за методом PIRS проведені у 318 пацієнтів, а відкриті - у 683 дітей. Будь-яке хірургічне втручання, відкрите чи малоінвазивне, може супроводжуватись різноманітними ускладненнями, які виникають інтраопераційно, у ранньому або віддаленому післяопераційному періоді. Різноманітні ускладнення після відкритих втручань виявлені у 24 % дітей, тоді як після лапароскопічного лікування ускладнення діагностовані у 7,2 % пацієнтів (<$E p~<<~0,05>). Рецидив грижі підтверджено у 2,8 % дітей після відкритої герніотомії та у 1,3 % і після лапароскопічного лікування. Частота ускладнень з боку яєчка (водянка, ретракція та гіпоплазія) не відрізнялась в обох групах пацієнтів. Висновки: частота окремих ускладнень у післяопераційному періоді не залежить від методу хірургічної корекції, хоча їх менше при використанні малоінвазивного лікування. У більшості випадків, окрім частоти рецидиву та кишкової непрохідності, ця різниця статистично недостовірна. Загальна частота ускладнень є вищою при традиційних методах лікування порівняно з малоінвазивними методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463.054.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського