РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670364<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кадол Л. В. 
Актуальні проблеми визначення вартості будівництва / Л. В. Кадол // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 43. - С. 197-203. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Будівництво представляє собою галузь економіки, від якої залежить функціонування системи господарювання країни. Значення і роль будівельної галузі визначається її участю у розширеному відтворенні основних засобів усіх галузей національного господарства, удосконаленню галузевої структури та розміщенні підприємств, залученні у виробництво заново відкритих природних ресурсів, комплексному розвитку економіки країни і економічних районів, реалізації програм у містобудуванні, забудові сіл, створенні бази для підвищення матеріального і культурного рівня життя населення. Будівництво - дуже чутливий показник стану економіки країни. Так, фаза підйому в економіці найперше відчувається саме у будівництві, бо швидко збільшуються капіталовкладення в основні фонди. За даними держаної служби статистики простежимо невтішний фінансовий результат діяльності підприємтв будівельної галузі за січень - червень 2016 р. В червні 2016 р. підприємства будівельної галузі до оподаткування мали збиток в сумі 634,5 млн.грн. В 2010 - 2015 рр. будівельна галузь України зазнавала як збільшення, так і скорочення обсягів виробництва будівельної продукції. Індекс будівельної продукції в 2015 р. в порівнянні з 2011 р. склав 87,7 %. Подальше зменшення індексів будівельної продукції та обсягів виконаних будівельних робіт загрожує скороченням обсягів виробництва товарів і надання послуг господарчими суб'єктами, які тісно пов'язані галузевими зв'язками з будівництвом, підвищенням рівня безробіття та неповної зайнятості, зменшенням надходжень до місцевих бюджетів і збільшенням довгобудів. Діяльність будівельної організації пов'язана з витратами, частина яких відноситься до собівартості об'єктів будівництва, а частина списується на фінансові результати підприємства. Боротьба будівельної організації за зниження витрат на виробництво своєї продукції є найважливішим завданням підвищення економічної ефективності виробництва. Значні особливості має формування витрат, їх склад і структура у будівельній галузі, зокрема: неповторність об'єктів будівництва; cтаціонарний характер будівельної продукції і, як наслідок, дискретний характер виробництв; виробничий процес відбувається на відкритому повітрі і залежить від місцевих і природних умов; довгостроковість виробничого циклу та пов'язана з нею відносна повільність обороту капіталу; різноманітність учасників будівельного процесу. Такі особливості будівельного процесу ускладнюють облік витрат, створюють додаткові вимоги щодо об'єктивності визначення витрат незавершеного будівництва. Особливістю сучасних умов господарювання є постійні зміни законодавчої бази, що потребує системного аналізу нових положень законодавчих актів, які регулюють облік витрат, в т. ч. і в будівельній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського