РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670373<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вінічук М. 
Вплив одноразового внесення калійних добрив на інтенсивність міграції радіоцезію у лісових екосистемах / М. Вінічук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2017. - Вип. 76. - С. 69-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Узагальнено результати багаторічних досліджень щодо ефективності одноразового внесення калійних добрив як контрзаходу, спрямованого на зниження інтенсивності міграції радіоактивного цезію із грунту в рослини та гриби у бореальних лісових екосистемах центральної Швеції, що зазнали радіонуклідного забруднення після аварії на ЧАЕС у 1986 р. Показано, що в результаті здійснення цього заходу питома активність радіонукліду в чагарникових рослинах (верес, брусниця та чорниця), у плодових тілах низки видів найбільш поширених дикоростучих грибів (Cortinarius, Lactarius, Rozites, Suillus), а також у молодих пагонах сосни та ялини (хвоя та пагони одно-, дворічного і старшого віку) знижується більш ніж на 40 %. Встановлено, що залежно від видів рослин і грибів тривалість ефекту удобрення може коливатися від 8 - 9 до 18 - 20 років. Для чагарникових рослин і плодових тіл Suillus variegatus, що зростали на удобрюваній (К+) та контрольній (без удобрення) ділянках (К-) різниця величин питомої активності радіонукліду у більшості випадків є статистично достовірною (p << 0,005).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152 + П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського