РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приседський Ю. 
Ростові параметри деяких видів газонних трав за умов комплексного флуоридно-сульфітного забруднення грунту / Ю. Приседський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2017. - Вип. 76. - С. 128-137. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Забруднення оточуючого середовища викидами промислових підприємств призводить до суттєвого погіршення його стану, наслідком якого є зміна функціонування фітоценозів. Важливим компонентом екосистем, у тому числі і штучних, є трав'янисті рослини, які виконують важливі функції в антропогенно трансформованих екосистемах Однак відомостей про дію комплексного флуоридно-сульфітного забруднення грунту на трав'янисті рослини практично нема. У зв'язку з цим вивчали вплив забруднення грунту сульфітами і флуоридами на ростові процеси деяких видів газонних трав. Як об'єкти досліджень використано ковила українська (Stipa ucrainica L.), костриця червона (Festuca rubra L.), мітлиця повзуча (Agrostis stolonifera L.), мітлиця тонка (Agrostis capillaris L.), райграс пасовищний (пажитниця багаторічна, Lolium perenne L.), стоколос польовий (Bromus arvensis L.), тонконіг лучний (Poa pratensis L.). Насіння вирощували на грунті, до якого вносили забруднювачі (сульфіт натрію і флуорид натрію) згідно зі схемою повного двофакторного експерименту з трьома рівнями факторів. Аналіз реакції рослин на флуоридно-сульфітне забруднення грунту свідчить, що досліджені види різняться за характеристиками росту й нагромадження біомаси. Так, у стійких костриці червоної, мітлиці повзучої та райграсу пасовищного не відбувається вірогідних змін ростових показників. У малостійких ковили української, мітлиці тонкої, стоколосу польового і тонконогу лугового спостерігали пригнічення ростових параметрів залежно від їхньої стійкості, складу та концентрацій забруднення. Розраховані рівняння залежності індексу пригнічення ростових процесів від складу та концентрацій полютантів надають змогу прогнозувати ріст рослин на забруднених територіях і ефективніше підбирати видовий склад рослин для озеленення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського