РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670417<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'яненко О. Ю. 
Особливості ліпідного обміну у дітей зі стеатозом підшлункової залози / О. Ю. Лук'яненко // Сучас. гастроентерологія. - 2017. - № 5. - С. 75-83. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення особливостей ліпідного обміну, характерних для стеатозу підшлункової залози (ПЗ) у дітей з надмірною масою тіла й ожирінням і визначення їх взаємозв'язку зі структурними змінами залози. Під спостереженням перебували 45 дітей віком від 8 до 17 років. Згідно з наявністю ожиріння/надмірної маси тіла та стеатозу ПЗ дітей було розподілено на групи: 1-ша - 22 дитини без стеатозу ПЗ зі стеатозом ПЗ й ожирінням/надмірною масою тіла; 2-га - 15 дітей із ожирінням/надмірною масою тіла без ознак стеатозу ПЗ; 3-тя - 8 дітей з нормальною масою тіла. У сироватці крові визначали вміст загального холестерину (ХС), тригліцеридів (ТГ), холестерину ліпопротеїдів високої густини (ХС ЛПВГ) з подальшим розрахунком вмісту ліпопротеїдів низької (ЛПНГ) та дуже низької густини (ЛПДНГ), коефіцієнта атерогенності (КА), холестерину, не зв'язаного з ліпопротеїдами високої густини (неЛПВГ). Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини проводили за загальноприйнятою методикою на апараті Toshiba Xario (Японія). Під час аналізу даних дисліпідемію виявлено у 66,4 % пацієнтів. У порівнянні з контрольною групою встановлено, що діти зі стеатозом ПЗ мали вірогідну різницю щодо показників ліпідного профілю. Так, у пацієнтів 1-ї групи були майже удвічі вищі КА, в 1,6 разу вищі рівні ТГ, в 1,5 разу - ЛПНГ, в 1,6 разу - ЛПДНГ та в 1,5 разу нижчі показники ЛПВГ (p << 0,05). У процесі порівняння вмісту ліпідних фракцій у дітей зі стеатозом ПЗ та з трофічними розладами без супутнього стеатозу ПЗ виявлено, що діти зі стеатозом ПЗ вірогідно відрізнялися збільшенням вмісту ЛПНГ та неЛПВГ (p << 0,05). За даними регресійного аналізу (з поправкою на стеатоз печінки й ожиріння), зберігалася значуща асоціація між рівнем ЛПНГ та стеатозом ПЗ (B = 0,81; p << 0,05). Висновки: зростання фракцій тригліцеридів, ліпопротеїдів дуже низької густини, ліпопротеїдів низької густини та зниження вмісту ліпопротеїдів високої густини у дітей зі стеатозом ПЗ у порівнянні з дітьми з нормальною масою тіла свідчать про високий атерогенний потенціал у дітей зі стеатозом ПЗ. Під час порівняння з дітьми без стеатозу її з ожирінням встановлено вірогідне збільшення фракції ліпопротеїдів низької густини та холестерину, не зв'язаного з ліпопротеїдами високої густини (p << 0,05). Це надає підстави припустити можливість використання ліпопротеїдів низької густини як маркера ектопічного нагромадження жиру, зокрема стеатозу підшлункової залози у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6 + Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського