РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670474<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Matviykiv N. I. 
Peculiarities of hormonal homeostasis and its role in implementation of proliferative processes of exo-endocervix in the background cervical lesions associated with functional ovarian cysts = Особливості гормонального гомеостазу та його роль у реалізації проліферативних процесів екзо- та ендоцервіксу при фонових захворюваннях шийки матки, асоційованих із функціональними кістами яєчників / N. I. Matviykiv, O. M. Makarchuk // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 85-88. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Відомо, що шийка матки (ШМ) є гормонозалежним органом, що свідчить про певну спільність патогенетичних механізмів, які є підгрунтям для розвитку фонових процесів у ШМ. Мета дослідження - оцінювання особливостей гормонального статусу фонових захворювань ШМ (ФЗШМ) у жінок репродуктивного віку з доброякісними пухлинами яєчників. Проведено оцінювання стану гормонального гомеостазу шляхом дослідження стероїдних і гонадотропних гормонів у крові жінок із ФЗШМ і функціональними кістами яєчників (основна (перша) група - 60 пацієнток) і жінок із оперативними втручаннями на придатках з приводу пухлинних новоутворень (група порівняння (друга) - 60 пацієнток). У контрольну групу увійшли 20 здорових жінок. Проведене бактеріологічне та бактеріоскопічне дослідження виявило високі показники інфікованості урогенітальною інфекцією у жінок обох досліджуваних груп (94,2 %). Особливо привертає увагу високий ступінь інфікованості слизових оболонок урогенітального тракту у пацієнток першої групи дослідження. Під час проведення розширеної кольпосконії у пацієнток першої групи у 2,9 разу частіше було виявлено ектопію циліндричного епітелію, вдвічі частіше - ендометріоз ШМ і поліпи, у 13,3 % - діагностовано кондиломатозний цервіцит як прояв папіломавірусної інфекції, тоді як у другій групі у 2,5 разу частіше діагностовано ендоцервіцит та у 1,8 разу частіше - еродований ектропіон ШМ. Слід зазначити, що у 94 випадках цитологічні мазки були класифіковані за II типом цитограми - запальний тип мазка, із них у 32,5 % були виявлені проліферативні зміни епітелію. У пацієнток обох досліджуваних груп спостерігалася тенденція до підвищення у крові концентрації пролактину 1,8 разу та тестостерону - в 1,6 разу, що є свідченням функціональної гіперпролактинемії та гіперандрогенемїї у даної категорії жінок. У пацієнток із ендокринною дисфункцією на тлі пухлинних новоутворень придатків і фоновими захворюваннями ШМ частіше відзначали ектопію циліндричного епітелію, проліферувальний ендоцервікоз та ендометріоз ШМ, що напевне пов'язано зі значним відсотком інфікування у даній групі, у тому числі і вірусної етіології, а також з тривалими дисгормональними змінами репродуктивної сфери жіночого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42 + Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського