РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dubovkina I. 
Change of physical and chemical parameters of the liquid binary systems by alternating impulses of pressure = Зміна фізико-хімічних параметрів рідких бінарних систем під впливом знакозмінних імпульсів тиску / I. Dubovkina // Ukr. Food J.. - 2017. - 6, № 1. - С. 142-153. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Проведено дослідження зметою визначення впливу безреагентного методу оброблення, а саме знакозмінних імпульсів тиску на зміну фізико-хімічних параметрів (ФХП) бінарних систем (БС). Реалізовано вплив знакозмінних імпульсів тиску на БС: воду та водно-етанольні суміші (ВЕС), в широкому діапазоні концентрацій від 5 - 90 %. Для вивчення зміни ФХП БС використано методи прямої потенціометрії (іонометрії). Експериментальні дослідження зразків виконано з використанням лабораторного вимірювального обладнання: рН-метра-міллівольтметра рН-150М та оксиметра EZODO PDO-408. Під впливом оброблення з застосуванням знакозмінних імпульсів тиску рідких БС, таких як вода та ВЕС відбувається інтенсивне знекиснення. Величина зниження кількості розчиненого кисню у воді та ВЕС у порівнянні з початковим вмістом становить майже 50 - 55 %. Встановлено зміну водневого показника у дистильованій воді на 13 %, у порівнянні з початковим значенням, а у воді, підготовленій за технологією лікеро-горілчаного підприємства, зростання водневого показника відбувалось на 14 - 14,5 %. Величина окисно-відновного потенціалу у порівнянні із початковим значенням знизилась на 20 - 60 %, залежно від часу оброблення знакозмінними імпульсами тиску. Встановлено зміну ФХП водних систем при застосуванні оброблення високочастотними осциляціями, що можна пояснити зміною реакційної здатності, внаслідок ініціювання переносу протону в асоційованих рідинах, таких як вода, аліфатичні спирти та ВЕС із різним вмістом етанолу, а також утворення сітки водневих зв'язків, що своєю чергою впливає на структурну організацію та будову. Зроблено висновки, що безреагентний метод обробки води і ВЕС із використанням роторно-пульсаційних апаратів може значною мірою скоротити тривалість процесу змішування, знизити енерговитрати, підвищити продуктивність та замінити періодичний спосіб змішування на безперервний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л873-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського