РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абрагамович О. О. 
Характеристика стану кісток у жінок у постменопаузі, хворих на системний червоний вовчак / О. О. Абрагамович, У. О. Абрагамович, Л. В. Циганик, О. В. Синенький, О. Т. Романюк // Львів. клініч. вісн . - 2015. - № 2/3. - С. 21-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Епідеміологічні дослідження свідчать, що поширеність остеопорозу у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ) більша, ніж у загальній популяції, а це потребує детального вивчення його особливостей у таких пацієнтів. Охарактеризувати стан кісток у жінок у постменопаузі, хворих на СЧВ. Застосовано рандомізований спосіб включення хворих на СЧВ з попередньою стратифікацією за статтю і наявністю постменопаузального статусу. В обстеження включено 71 жінку (дослідна група) віком 47 - 68 років, яким діагностовано СЧВ згідно з критеріями Американської колегії ревматологів (1982, 1997). Обстежено також 30 практично здорових жінок віком 49 - 62 роки (середній вік на час обстеження 54,67 +- 0,79), у постменопаузальному статусі, які утворили контрольну групу. Для оцінки стану кісткової тканини досліджували P1NP, остеокальцин, beta-crossLaps, проводили денситометричне дослідження п'яткової кістки за допомогою ультразвукового кісткового денситометра. У всіх пацієнток (100,0 %) виявлено зміни стану кісток: остеопенію I ступеня - у 16 (22,5 %), остеопенію II ступеня - у 19 (26,8 %), остеопенію III ступеня - у 24 (33,8 %), остеопороз - у 12, які становили 16,9 % загальної кількості пацієнтів із СЧВ. Аналіз отриманих біохімічних показників кісткового ремоделювання у сироватці крові хворих на СЧВ у постменопаузі порівняно з контрольною групою практично здорових осіб дав змогу визначити, що всі 100,0 % пацієнток мали знижену мінеральну щільність кісткової тканини і підвищений рівень остеокальцину та beta-crossLaps; у пацієнток із I ступенем остеопенії та остеопорозом достовірно підвищені лише рівні остеокальцину та beta-crossLaps; у хворих із II cтупенем остеопенії достовірно підвищені остеокальцин та beta-crossLaps, а P1NP знижений; у пацієнток із III ступенем остеопенії достовірно підвищені всі досліджувані маркери ремоделювання кісткової тканини: остеокальцин, P1NP та beta-crossLaps. Висновки: у всіх хворих на СЧВ у постменопаузальному статусі змінений стан кісток за результатами дослідження як мінеральної щільності кісткової тканини, так і рівня біохімічних маркерів ремоделювання кістки з порушенням остеобластної та остеокластної функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1 + Р712.59 + Р603.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського