РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мусій-Семенців Х. Г. 
Взаємозв'язок карієсу тимчасових зубів та фізичного розвитку дітей раннього віку, що проживають у сільській місцевості / Х. Г. Мусій-Семенців // Львів. клініч. вісн . - 2015. - № 2/3. - С. 42-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Важливим періодом під час формування ораганізму дитини вважається дошкільний вік, оскільки саме тоді закладаються основи здоров'я та фізичного розвитку. Мета роботи - з'ясувати взаємозв'язок карієсу тимчасових зубів та фізичного розвитку дітей раннього віку, що проживають у сільській місцевості. Групи дітей формували у рандомізований спосіб за віком (2 - 6 років, за критеріями American Academy of Pediatric Dentistry - діти раннього віку), з інтактними та ураженими карієсом зубами, а також із різним рівнем активності карієсу за критеріями Н. В. Біденко. Обстежено 307 дітей раннього віку, що проживають у сільській місцевості (основна група) та 238 дітей м. Львова (контрольна група). Визначали основні антропометричні показники. Результати досліджень показали, що діти, які проживають у сільській місцевості, трохи вищі та мають більшу масу тіла, ніж діти, які проживають у місті, особливо у віці 3 - 5 років. Найбільш суттєва різниця в показниках маси тіла та зросту спостерігалася у дітей з інтактними та ураженими карієсом зубами в основній групі дослідження. Висновки: аналіз антропометричних даних у дітей основної групи дослідження залежно від ступеня активності карієсу тимчасових зубів підтвердив, що зі зростанням ступеня каріозного ураження збільшуються маса тіла та зріст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р128.93-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського