РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білобровець О. М. 
Суспільно-політичні впливи на орієнтацію польської суспільної думки в Україні у вирішенні національного питання (1914 - 1917 рр.) / О. М. Білобровець // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 84-87. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Представлено суспільні і політичні впливи на орієнтацію польської суспільної думки в Україні у вирішенні національного питання під час Першої світової війни. На початку війни більшість польського населення в Росії мала русофільську орієнтацію і підтримала царський уряд. З ходом війни великі матеріальні і людські втрати, окупація німцями Варшави, значна кількість біженців, не виконання владою обіцянок щодо надання автономії привели до розчарування і посилення австрофільских настроїв. Зміна ситуації на фронті, надання німцями національних прав на захоплених польських територіях і невирішеність польського питання в Росії, перенесли польське питання на міжнародний рівень. Польські політики і суспільна думка стали орієнтуватися на створення самостійної польської держави і пошук прихильників цієї позиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=ПОЛ)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського