РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000670986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тищенко Ю. А. 
Сім'я в радянській Україні у 1970-х - на початку 1980-х років: погляд із сьогодення / Ю. А. Тищенко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 188-193. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Здійснено спробу розкриття і висвітлення сімейної політики в УРСР у 1970-х і першій половині 1980-х роках через призму сприйняття її в тогочасному суспільстві. Джерелом для дослідження виступили усноісторичні інтервію, спрямовані на розкриття радянського способу життя. Під час роботи з усноісторичними джерелами, було враховано не лише їх специфіку, але і фактори впливу на трансформацію пам'яті респондентів. Проаналізовано відповіді на питання, які торкалися сімейних стосунків, ролі батьків у формуванні світогляду дитини, реалізації державою сімейної політики, охороні материнства і дитинства. Внаслідок застосування методу інтерв'ю, контент-аналізу і порівняння, під час дослідження вдалося зробити певні висновки. Свідчення очевидців подій досить частіш за все йдуть в розріз із офіційним зображенням сімейної політики в УРСР. Радянська пропаганда показувала ідеальне сімейне життя, але реалії сприймалися і інтерпретувалися в радянському суспільстві інакше. Державний апарат, поставивши завдання створити образ ідеальної радянської сімії, всіляко сприяв зміцненню цього інституту і формуванню в громадян комуністичних моральних цінностей. Складалася ілюзія державної підтримки і охорони сімії, материнства і дитинства, але зазвичай така підтримка носила більше декларативний і пропагандистський характер, а ніж реальний. З іншого боку, партійний апарат сформував політику подвійної моралі не лише в середині власної структури, а й у середовищі радянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського