РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671041<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Письменний С. В. 
Визначення кутової точки руйнівного тиску на контурі гірничої виробки з урахуванням техногенних сил / С. В. Письменний // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 45. - С. 166-172. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначення місця дії руйнівної сили на контурі підземної гірничої виробки, розташованої як в зоні впливу гірничих робіт, так і за її межами в різномодульному масиві з урахуванням дії техногенних сил. Розроблено методику визначення граничного тиску на контурі виробки залежно від радіуса кривизни склепіння, утворюючої виробку. При вирішенні питання стійкості гірничих виробок в різномодульному гірничому масиві та визначення кутової точки руйнівного тиску на контурі виробки склепінної форми застосувався аналітичний метод досліджень з урахуванням практики роботи шахт Кривбасу з встановленням певних обмежень при її використанні. Розроблено методику визначення тиску на контурі виробки, яка відрізняється від відомих розрахунком кута діючого руйнівного тиску на контурі виробки в різномодульному масиві гірських порід від глибини розробки, радіусу кривизни склепіння, утворюючої виробку, та з урахуванням напружень, що виникають при очисному вийманні. Одержані залежності руйнівного тиску від кута прикладеного навантаження до контуру виробки. Можливість коригування параметрів гірничих виробок на стадії проектування відробки блоку безпосередньо при проходці гірничої виробки в однорідних та неоднорідних породах з урахуванням техногенних сил та куту зсуву порід в яких пройдено виробку. Вибір найбільш доцільного радіусу кривизни склепіння, утворюючої виробку, який дозволить підвищити стійкість породам навколо виробки. Запропоновано методику визначення кутової точки руйнівного тиску на контурі гірничої виробки з урахуванням техногенних сил, яка дає можливість визначити тиск та слабе місце на контурі гірничої виробки за умов однорідного та неоднорідного гірського масиву. Дана методика дозволяє розрахувати тиск який діє на контур виробки з урахуванням раніше відробленого очисного блоку, що знаходиться в безпосередній близькості.


Індекс рубрикатора НБУВ: И21 + И14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського