РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чубенко В. А. 
Дослідження об'єму осередку деформації та часу перебування металу в ньому при валковій розливці сталі для виготовлення тонких смуг / В. А. Чубенко, А. А. Хіноцька, В. Чубенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 45. - С. 185-189. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження змін величини об'єму осередку деформації та часу перебування в ньому металу в залежності від режимів обтиснення для визначення чинників, що дозволяють збільшити продуктивність виробництва. Теоретичне дослідження виконувалось на основі фундаментальних положень фізики, теорії прокатування, динаміки, термодинаміки та кінематики процесу лиття-прокатування. Використовувалися результати дослідження валкової розливки сталі для виготовлення тонких смуг. Розроблено нову методику дослідження осередку деформації, який утворюється у валках-кристалізаторах при обтисненні у ливарно-прокатних клітях. Удосконалено та вперше застосовано формули з визначення об'єму осередку деформації та часу перебування металу в ньому для процесу суміщення лиття-прокатування в умовах м'якого обтиснення, що дозволило виявити залежність досліджуємих параметрів від режимів деформації та визначити шляхи досягнення раціональних параметрів. Одержані залежності об'єму осередку деформації та часу перебування металу в ньому від режимів обтиснення для умов валкової розливки сталі з метою виготовлення тонких смуг, що дозволило визначити вплив режимів обробки на продуктивність процесу та можливість зовнішнього впливу на збільшення об'єму випуску продукції. Запропоновано нову методику визначення об'єму осередку деформації та часу перебування металу в ньому при валковій розливці сталі, де видно ступінь впливу на осередок деформації режимів м'якого обтиснення та розмірів виробу. При збільшенні висоти та ширини смуги збільшується об'єм осередку деформації та тривалість часу перебування в ньому, при збільшенні величини обтиснення та кута захоплення - зменшуються. Це пояснюється тим, що при зростанні деформації збільшується кут захоплення, але зменшується кінцева товщина смуги, що і зменшує об'єм осередку деформації та час перебування металу в ньому, який досягає для заданих параметрів при валковій розливці: 2,73 - 3,41 хв. Це свідчити про те, що в порівнянні зі звичайним прокатуванням процес суттєво уповільнюється. Але таке зниження швидкості не зменшує продуктивність виробництва через скорочення кількості операцій та обладнання, що застосовується. Для прискорення темпів виготовлення продукції потрібно збільшити величини осередку деформації. Як дослідження показало, це можливо при зменшенні величини обтиснення або збільшенні початкової висоти при незмінних інших параметрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З327.05 + К621.53-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського