РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобза І. І. 
Клінічна симптоматика каротидної хемодектоми (пухлини каротидного вузла) / І. І. Кобза, А. А. Савченко // Серце і судини. - 2017. - № 4. - С. 55-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - визначити опорні симптоми для діагностики каротидної хемодектоми. Проаналізовано клінічну симптоматику в 56 пацієнтів, які перебували на стаціонарному лікуванні у відділенні судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні в період з 1995 р. до 2016 р. У 31 випадку діагностовано каротидну хемодектому (основна група), у 25 випадках - пухлини іншого онкогенезу в ділянці каротидних артерій (контрольна група). В основній групі провідним симптомом (у 25 (81 %) пацієнтів) була поява неболючого, округлої форми, туго-еластичної консистенції утвору на шиї у проекції біфуркації загальної сонної артерії, що повільно збільшувався в розмірах. Епізоди запаморочення в анамнезі спостерігалися у 9 (17 %) осіб, біль голови - у 7 (23 %), епізоди непритомності - у 5 (16 %), поява болючого утворення на шиї - у 6 (19 %), лімфаденопатія - у 5 (16 %), амнезія - у 2 (6 %), дисфагія - у 2 (6 %), дизартрія - у 2 (6 %), кашель, розлади слуху - в одного (3 %) пацієнта. У 5 (16 %) пацієнтів основної групи діагностували синдром каротидного вузла. Основою для діагностування цього синдрому стала наявність у пацієнтів брадикардії та артеріальної гіпотензії, які регресували після видалення каротидної хемодектоми. На основі порівняльного аналізу між частотою симптомів у досліджуваних групах із застосуванням тесту Фішера визначили, що для основної групи статистично значуща поява асимптомного утвору на шиї в проекції сонних артерій - у 81 % пацієнтів (p = 0,0021), запаморочення - у 29 % пацієнтів (p = 0,0489), синдрому каротидного вузла - у 16 % (p = 0,0445). Висновки: аналіз клінічної картини у пацієнтів з пухлиною каротидного вузла показав, що для цієї патології характерна поява неболючого, овальної форми, туго-еластичної консистенції утвору на шиї в проекції біфуркації загальної сонної артерії, що супроводжується запамороченням та синдромом каротидного вузла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж124454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського