РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671281<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дзюблик І. В. 
Ретроспективний аналіз ефективності застосування рекомбінантного альфа 2-інтерферону в комплексному лікуванні новонароджених дітей з ротавірусною інфекцією / І. В. Дзюблик, О. В. Ковалюк, С. О. Соловйов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 42-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Використання препаратів інтерферонового ряду за багатьох вірусних інфекцій і обнадійливі результати поодиноких спроб використання препаратів інтерферонів у разі РВІ переконливо свідчать про можливий позитивний ефект застосування рекомбінантного інтерферону (РІ) в комплексній терапії РВі. Питання, пов'язані з використанням РІ у клінічній практиці, набувають особливого значення, оскільки важливо знати, наскільки виправданою є така фармакотерапія з огляду на минулий досвід її застосування. Мета роботи - провести ретроспективний аналіз ефективності застосування РІ в комплексному лікуванні новонароджених дітей з РВІ. Проаналізовано 85 медичних карт новонароджених дітей віком від 5-ти до 60-ти діб життя, які народилися в період з 2001 по 2002 рр. та поступили з пологових будинків до 1-го та 2-го відділень виходжування новонароджених та реанімаційного відділення НДСЛ "ОХМАТДИТ". Серед досліджених пацієнтів позитивними на РВІ виявились 60 осіб (70,6 %), 32 з яких одержували базисну патогенетичну терапію. Інші 28 осіб з встановленим діагнозом РВІ одержували додатково рекомбінантний alpha 2-інтерферон. На підставі результатів детального аналізу було відзначено, що застосування комплексної терапії з інтерфероном характеризувалося більш швидшим зворотнім розвитком клінічних проявів захворювання, ніж у хворих, які інтерферон не одержували. Встановлено, що у деяких пацієнтів, які не одержували інтерферон, високі титри антигенів ротавірусів було виявлено навіть на 20 - 40 добу з моменту госпіталізації. Висновки: ретроспективний аналіз показав, що ректальне застосування рекомбінантного alpha 2-інтерферону в комплексному лікуванні РВІ у новонароджених позитивно впливає на клінічні прояви захворювання, а в групі пацієнтів, які не одержували РІ, інтенсивність виділення вірусів є більш пролонгованою, та в ряді випадків завершується формуванням вірусоносійства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського