РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щеглов Д. В. 
Рентгеноангіографічна діагностика, класифікація, особливості клінічних проявів та ендоваскулярне лікування аневризм у структурі церебральних артеріовенозних мальформацій / Д. В. Щеглов, І. М. Бортнік, О. Є. Свиридюк, Ю. П. Терницька // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 264-275. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Серед поєднаних із артеріовенозними мальформаціями (АВМ) інтракраніальних аневризм (ІКА) найчастіше зустрічаються інтранідальні, котрі асоціюються із геморагічним перебігом захворювання. Особливості клінічних проявів аневризм у структурі АМ визначаються рентгеноангіографічною семіотикою. Мета дослідження - визначити особливості клінічного перебігу залежно від наявності та рентгеноангіографічної семіотики інтранідальних аневризм (ІНА) за церебральних АВМ, покращити результати лікування хворих з аневризмами у структурі АВМ головного мозку. Для оцінки поширеності асоціації АВМ та ІКА розглянуто 443 випадки АВМ у хворих, котрі перебували на лікуванні в ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України" у період з 2004 по 2017 рр. У 103 (23,2 %) хворих було виявлено асоційовані аневризми, із них 61 (59,2 %) мали ІНА, котрі у 42 (68,9 %) хворих асоціювалися із геморагічним перебігом захворювання. Крововиливи у разі АВМ без поєднаних аневризм у 340 хворих виявилися у 98 (28.8 %) випадках. Основним методом дослідження була селективна церебральна ангіографія за Сельдінгером. Серед усіх ІНА розрізняли: артеріальні, власне інтранідальні та венозні аневризми відповідно анатомічній локалізації на артеріях, у ядрі чи на венах та згідно з ангіографічними фазами кровообігу. Чоловіків було 38 (62,3 %), жінок - 23 (37,7 %). Вік пацієнтів становив від 8 до 79 років (середній вік склав 35,8 років). У 61 хворих виявлено 76 ІНА. 18 (29,5 %) хворих мали артеріальні ІНА, із яких 17 (94,5 %) асоціювалися із крововиливами, 18 (29,5 %) - власне ІНА за геморагії у 9 (50 %) випадках, 15 (24,6 %) - венозні аневризми із крововиливом у 6 (40 %) хворих та у 10 (6,1 %) хворих виявлялися множинні ІНА, у разі яких у всіх випадках мали місце крововиливи. Середній розмір ІНА складав 8,2 мм, артеріальних - 4,4 мм, власне інтранідальних - 5,2 мм, венозних - 15 мм. Оперовано 58 (95 %) хворих. 73 (96,1 %) аневризми були тотально емболізовані, у трьох випадках (3,9 %) венозних аневризм досягнуто сповільнення кровотоку та стаз контрасту в аневризмі поряд із субтотальним виключенням АВМ. Хороші результати ендоваскулярного лікування (<$Esymbol У~4> бали за шкалою виходів Глазго) спостерігалися у 56 (91 %) хворих на час виписки зі стаціонару. Висновки: аневризми у структурі мальформацій є предикторами крововиливу. Найбільш часто серед ІКА із мальформаціями поєднуються інтранідальні. Така асоціація найчастіше призводить до геморагії. Найвищий ризик геморагічних виявів у випадках артеріальних ІНА. Найчастіше геморагія виникає у хворих із множинними ІНА. У разі ІНА пріоритетним у загальному плані лікування мальформацій є виключення аневризм із кровообігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського