РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Патика М. В. 
Ферментативна активність та функціональна спрямованість мікробного біому грунту в агроценозах буряка цукрового / М. В. Патика, Ю. П. Борко, І. І. Ібатуллін, О. Ю. Колодяжний, С. П. Танчик // Мікробіол. журн.. - 2017. - 79, № 6. - С. 28-40. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначення ферментативної активності чорнозему типового, вмісту у ньому гумусу та оцінка спрямованості мікробних процесів у ризосфері буряка цукрового за різних агрозаходів. Вміст гумусу визначено за методом Тюріна у модифікації Сімакова, таксономічну структуру прокаріот мікробіому грунту - за методом піросеквенування. Поліфенолоксидазну і пероксидазну активності оцінено за Галстяном у модифікації Чундерової, інвертазну - за Купревичем та Щербаковою, спрямованість мікробних процесів у грунті - за допомогою відповідних коефіцієнтів. Встановлено, що ферментативна активність чорнозему типового та спрямованість мікробних процесів у ризосфері буряка цукрового залежить від фази онтогенезу культури та агрозаходів. Визначено, що біологічна система землеробства на фоні поверхневого обробітку грунту, у порівнянні з іншими агрозаходами, сприяє підвищенню вмісту гумусу та ферментативної активності грунту. Застосування біологічної системи землеробства зумовлює збільшення мікробного різноманіття в ризосфері буряка цукрового у порівнянні з інтенсивною, за якої спостерігається збіднення поліморфізму виявлених прокаріот чорнозему типового. Визначено, що за біологічної та екологічної систем землеробства процеси синтезу органічної речовини домінують над деструкцією, тоді як за інтенсивної системи підвищується асиміляція мікроорганізмами поживних речовин із грунту. Інтенсивність мікробної трансформації органічної речовини підвищується у напрямі від інтенсивної до біологічної системи землеробства. Висновки: застосування екологічної та біологічної систем землеробства, на відміну від інтенсивної, сприяє зростанню ферментативної активності грунту і видового різноманіття мікробіоти, оптимізації гумусонагромадження та перебігу процесів трансформації органічних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-27 + П034.17-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського