Якубовська О. З. Обробка та використання деревини населенням Українського Прикарпаття у VIII - IX ст. / О. З. Якубовська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 128-132. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.Давні виробництва все частіше стають об'єктом наукових студій українських археологів. Важливе місце серед них займають дослідження обробки сировини природного походження, зокрема, деревини. Вони ускладнені тим, що органіка в умовах Українського Прикарпаття практично не зберігається, тому основними джерелами до вивчення є сліди від дерев'яних конструкцій у залишках житлових та оборонних споруд, артефакти з металу, які були конструктивними елементами виробів із дерева чи елементи металевих знарядь, що містили дерев'яні деталі, та, певною мірою, етнографічні джерела. Проаналізовано можливі способи обробки дерева носіями райковецької культури в Українському Прикарпатті, наведено ймовірний асортимент дерев'яних виробів та сферу їхнього використання, визначено місце галузі у системі життєзабезпечення населення регіону. Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР3)-51 ; Т495 ; Т594.172.3
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України
![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|