РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kashyrina Ya. 
Mathematical modeling of Pickering emulsions stabilization process by solid nanoparticles = Математичне моделювання стабілізації емульсій Пікерінга твердими наночастинками / Ya. Kashyrina, O. Muratov, G. Sokolskyi, O. Miroshnikov // Ukr. Food J.. - 2017. - 6, № 3. - С. 524-533. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета дослідження - передбачення та вивчення умов для стабілізації харчових і косметичних емульсій ефектом Пікерінга, що забезпечує можливість математичного моделювання умов для найефективнішої стабілізації емульсій. Вивчено модельні емульсії з введеними твердими наночастинками на основі води і тригліцеридів карбонових кислот, таких як трибутират (C4), трикаприлат (C6) і триолеат гліцерину, льняної олії (суміш тригліцеридів кислот: 9 - 11 % пальмітинової та стеаринової, 13 - 29 % олеїнової, 15 - 30 % лінолевої, 44 - 61 % ліноленової кислот) та їх етилові естери з подібним складом, а також парфумерна олія. Обчислення поверхневого натягу та стабільності для модельних харчових і косметичних емульсій виконано за допомогою програмного забезпечення MathCAD-2000 за методом Бінкса. Розраховано значення вільної енергії сферичної наночастинки (в одиницях kBT, T = 298 K) на поверхні поділу фаз вода/олія (трибутирин, трикапроїн, триолеїн, льняна олія та їх етилові естери, парфумерна олія). Стабільність частинки характеризується енергетичним бар'єром з боку однієї з рідин. У зв'язку з тим, що енергетичні профілі є параболами, отримано інформацію про величину бар'єрів і положення мінімуму, коли частинка переміщується від мінімуму з координатою zm у воду (z = -1) і в олію (z = 1). Найкращі значення цієї енергії для твердого емульгатора складають приблизно 2830 (у льняній олії та в їх естерах), 4010 (парфумерна олія), 400 (триолеїн) і 150 kBT (трибутирин). Визначено, що наночастинка кремнезему, яка має 50 % гідрофільної поверхні, має кращі властивості стабілізації. Доведено можливість теоретичного передбачення умов для стабілізації харчових і косметичних емульсій ефектом Пікерінга. Оптимальний вибір матеріалу наночастинки для стабілізації відповідає кремнезему з 50-відсотковою гідрофільністю поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л686-1с + Л812.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського