РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671957<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорова У. В. 
Імунопатогенез псоріазу, поєднаного з герпесвірусною інфекцією I та II типу : (огляд) / У. В. Федорова, О. О. Сизон // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2017. - № 4. - С. 56-63. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати особливості імунологічної відповіді за ізольованої герпесвірусної інфекції та її поєднання з псоріатичним процесом. На підставі аналізу літературних джерел і власних спостережень (клінічних, лабораторних) систематизовано і описано деякі імунопатогенетичні особливості розвитку псоріазу в поєднанні із герпесвірусом I та II типу. Псоріаз часто поєднується із герпесвірусом I та II типу, що й визначає тяжкість, частоту рецидивів і перебіг цього дерматозу. Взаємодія компонентів природженої імунної відповіді, клітинної і гуморальної ланок імунної системи здійснюється за допомогою цитокінової мережі. У зв'язку з цим у роботі розглянуто особливості цитокінової відповіді в разі ізольованої інфекції вірусу простого герпесу та за його поєднання з псоріатичним процесом. Описано нові біомаркери і систему малих рибонуклеїнових кислот micro RNA і визначено їх роль та взаємозв'язок у регуляції активності природженого і набутого імунітету у хворих з герпесвірусною інфекцією за псоріазу. Основою для використання microRNA як біомаркера активності процесів є їх стійкість до розщеплення нуклеазами, завдяки чому вони зберігаються у кровообігу і піддаються кількісному визначенню. Епігенетична система microRNA може регулювати активність імунної відповіді і виразно змінюватися на початкових етапах формування автоімунних захворювань, зокрема псоріазу, окрім того, може впливати на активізацію рецидивування герпесвірусної інфекції I і II типу. Висновки: імунопатогенетичні аспекти псоріазу різнобічні. Не з'ясовано впливу алельного поліморфізму LMP2 (lysosomal membrane protein) на ефективність фагоцитозу у хворих на псоріаз на тлі активності герпесвірусної інфекції I і II типу та участі регуляторних T-лімфоцитів у розвитку автоімунного процесу, противірусного захисту. Окрім того, є потреба в оцінці імунорегуляторної дії системи miR 146а, 155 на формування імунної відповіді у таких хворих. Бракує структурованого комплексно-диференційованого підходу до терапевтичної тактики. Це ілюструє доцільність подальшого вивчення імунопатогенетичних механізмів псоріазу з метою визначення ланок, які підлягають корекції, та патогенетичної ролі імунних факторів у формуванні запального процесу за псоріазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74 + Р514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського