РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончар Н. М. 
Ботанічна лексика в болгарських говірках українського Подунав'я / Н. М. Гончар // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2017. - № 27. - С. 140-145. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - описати ботанічну лексику в болгарських діалектах, вивчити та систематизувати терміносистему, яка використовується в болгарському континуумі, дослідити основні тенденції її розвитку в діалектах Подунав'я. Розглянуто опис і функціонування фітонімів лексико-семантичної групи сільськогосподарських культур. У результаті проведеного дослідження наведено репертуар флорономенів на позначення злакових, технічних і городніх культур у болгарських діалектах межиріччя Дністра та Дунаю. Надано загальну характеристику та класифікацію просторової диференціації ботанічної лексики. Виявлено, що болгарські назви сільськогосподарських рослин у сучасних переселенських говірках болгар Одещини відображають характерні особливості місцевих діалектів, носіями яких були болгарські мігранти XVIII - XIX ст. Усі досліджені говіркові назви наслідують основні принципи номінації, характерні для флоронайменувань болгарської мови. Зроблено висновки, що в болгарських діалектах склалася доволі повна, ємна та цілісна система фітонімів. Дослідження лексико-тематичного шару сільськогосподарських фітонімів надає достатнє уявлення про характер діалектної лексики, збережені діалектні архаїчні ознаки. Більшість досліджених фітономенів у болгарських виявляти семантичну специфіку місцевих діалектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-34:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського