РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хотяїнцев В. М. 
Розрахунок параметрів стаціонарної хвилі ядерних поділів Монте-Карло кодом Serpent / В. М. Хотяїнцев, В. І. Гулік, О. М. Хотяїнцева, А. В. Аксьонов, В. М. Павлович // Ядер. фізика та енергетика. - 2017. - 18, № 3. - С. 267-275. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Режим стаціонарної хвилі ядерних поділів змодельовано для ряду фіксованих значень потужності за допомогою Монте-Карло коду Serpent. Хвиля поширювалась у напрямку осі циліндричної активної зони реактора на швидких нейтронах із паливом на основі чистого <^>238U довжиною 5 м. Режим стаціонарної хвилі встановлювався через деякий час після ініціалізації хвилі в зоні запалу і тривав достатньо довго, щоб з високою точністю визначити kеф. Раніше було показано в межах одногрупового дифузійного опису, що швидкісна характеристика реактора на хвилі ядерних поділів є двозначною, причому негативний температурний зв'язок впливає на неї лише кількісно за типових значень параметрів. Вигляд і параметри швидкісної характеристики є критично важливими для правильного вибору реалістичного дизайну реактора, оскільки стани нижньої гілки є нестійкими і не відповідають реальним хвилям у саморегульованому реакторі, такому як реактор CANDLE, зокрема. За результатами моделювання кодом Serpent (без урахування впливу температурного зворотного зв'язку) розраховано швидкісну характеристику реактора як залежність швидкості стаціонарної хвилі ядерних поділів від ефективного коефіцієнта розмноження нейтронів. Показано, що одногрупова дифузійна теорія правильно описує вигляд отриманої швидкісної характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-01 + В383.35в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського