РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравчун Н. П. 
Структурно-функціональні зміни міокарда за умови коморбідності постінфарктного кардіосклерозу та цукрового діабету 2-го типу / Н. П. Кравчун // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 3. - С. 13-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Захворювання на ішемічну хворобу серця (ІХС) та цукровий діабет (ЦД) трапляються часто і поширеність їх постійно зростає. Мета роботи - оцінити параметри геометрії лівого шлуночка (ЛШ) у хворих із постінфарктним кардіосклерозом та супутнім ЦД 2-го типу залежно від систолічної функції ЛШ та функціонального класу хронічної серцевої недостатності. Обстежено 68 хворих на постінфарктний кардіосклероз та ЦД 2-го типу. До групи порівняння увійшли 80 пацієнтів із постінфарктним кардіосклерозом, до контрольної групи - 35 практично здорових осіб. Наростання функціонального класу хронічної серцевої недостатності у хворих із постінфарктним кардіосклерозом асоціювалося з прогресуванням гіпертрофії ЛШ, зниженням інотропної функції міокарда, збільшенням розмірів і об'ємів порожнини ЛШ, погіршенням функціонального статусу, що, поза сумнівом, є наслідком основного захворювання та ЦД 2-го типу. Це дозволяє припустити, що механізми, які лежать в основі захворювання, пов'язані з порушенням метаболізму глюкози та інсуліну, що призводить до ремоделювання ЛШ у хворих із постінфарктним кардіосклерозом та ЦД 2-го типу. Висновки: ЦД 2-го типу є потенціатором ремоделювання міокарда ЛШ у хворих із систолічною дисфункцією, що виникла на грунті постінфарктного кардіосклерозу. Коморбідність постінфарктного кардіосклерозу та ЦД 2-го типу призводить до наростання важкості постінфарктного ремоделювання, асоційованого зі збільшенням функціонального класу хронічної серцевої недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р415.160.23 + Р410.130.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського