РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кеч Н. Р. 
Характеристика стану кісткової системи у дітей із екологічно чистих та забруднених регіонів за показниками ультразвукової денситометрії / Н. Р. Кеч // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 3. - С. 17-20. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

За ступенем чутливості до дії негативного впливу ксенобіотиків у дитини, на думку Ю. Г. Антипкіна, перше місце посідає щитоподібна залоза, далі - печінка, легені, нирки й кісткова система. Різноманітні органи та системи відповідають на антропогенний вплив навколишнього середовища. Крім ендокринної системи, нирок, шлунка та кишок, особливо часто реагує кісткова система дитини. Мета роботи - з'ясувати стан кісткової системи у дітей з екологічно чистих і забруднених регіонів за показниками ультразвукової денситометрії. Упродовж 4 років ми визначали мінеральну щільність кісткової тканини (МЩКТ) у 527 дітей із екозумовленими захворюваннями кісткової системи. Обстежено 287 дітей, які з народження проживають у екологічно несприятливих регіонах Івано-Франківскої області, хімічно і радіаційно забруднених, та 234 дитини із екологічно чистого регіону. Вік обстежених 5 - 18 років. Стать: 51,8 % дівчат та 48,2 % хлопців. Усім дітям проводили загальноклінічне, лабораторне та інструментальне дослідження, а саме і ультразвукове дослідження стану внутрішніх органів і щитоподібної залози та ультразвукову денситометрію. Методом ультразвукової денситометрії визначено МЩКТ: менше 67,0 % - остеопороз; 80,0 - 67,0 % - остеопенія; 100,0 +- 20,0 % і нормальна МЩКТ; 120,0 % і більше - остеосклероз. Частота остеопенічного синдрому (остеопенія і остеопороз) була найвищою (55,6 %) в екологічно несприятливому регіоні, забрудненому продуктами нафтопереробки. Частота остеопорозу в екологічно несприятливих регіонах у 10 - 15 разів перевищувала частоту остеопорозу в групі контролю. Висновки: на рівень МЩКТ у дітей із остеопенічним синдромом суттєво впливають не тільки загальновідомі причини, але й рівень антропогенного (техногенного) забруднення навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського