РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672557<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вольницька Х. І. 
Імунологічні критерії верифікації хронічного обструктивного захворювання легень і бронхіальної астми у хворих з бронхообструктивним синдромом після завершення лікування туберкульозу або пневмонії / Х. І. Вольницька, І. Г. Ільницький, О. П. Костик, Л. І. Білозір // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 3. - С. 39-44. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Бронхіальна обструкція у хворих після завершення основного курсу лікування туберкульозу або пневмонії, що є важливою імунозалежною ланкою їх патогенезу і визначає основні прояви захворювання, швидкість наростання важкості та можливість виникнення різних ускладнень, може бути основним клінічним синдромом як хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), так і бронхіальної астми (БА), а це значно утруднює діаіностику та призначення відповідного лікування. Мета роботи - з'ясувати діагностичну цінність параметрів, які характеризують стан імунної системи у хворих на ХОЗЛ і БА з бронхообструктивним синдромом (БОС), після завершення основного курсу лікування туберкульозу або пневмонії. Для визначення інформативності імунолоіічних параметрів, які характеризують стан клітинного та гуморального імунітету, обстежено 129 (100,0 %) хворих (79 чоловіків, 50 жінок) віком від 22 до 67 років, хворих на неускладнені форми туберкульозу, без деструктивних змін у легенях (перша або третя клінічні категорії обліку хворих), а також на нешпитальну пневмонію з БОС які перебували на лікуванні в терапевтичних та пульмонологічному відділеннях Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру. Зміни в субпопуляційному складі лімфоцитів периферійної крові у хворих на ХОЗЛ і БА свідчать про більш виражені прояви депресії Т-ланки імунітету у хворих на ХОЗЛ, що є наслідком сильніших запальних процесів у них, ніж у хворих на БА. Кількісний дефіцит Т-лімфоцитів у хворих супроводжувався також пригніченням їх проліферативної активності, і у хворих на ХОЗЛ це пригнічення було більш вираженим. Активація В-системи імунітету у хворих на ХОЗЛ, порівняно з хворими на БА, характеризувалася більш вираженим підвищенням відносної кількості В-лімфоцитів, зростанням рівня ЦІК та дисімуноглобулінемією, яка виявлялася зростанням рівня IgG, Ig А у них та зростанням рівня Ig Е у хворих на БА. Висновки: Діагностичну цінність для верифікації ХОЗЛ у хворих з БОС на туберкульоз або пневмонію мали показники реакції бласттрансформації з фітогемаглютиніном, CD+-, CD3+-, CD4+/CD8+-, CD16+-, лімфоцитів, ЦіК, Ig G, а для верифікації БА і показники СD22+-, ЦІК, Ig G.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.202 + Р412.301.1-5 + Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського