РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скляров Є. Я. 
Взаємозв'язок між рівнями сечової кислоти, креатиніном та індексом маси тіла у жінок і чоловіків з гіпертонічною хворобою / Є. Я. Скляров, О. Б. Пилипів, Т. Г. Гутор // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 3. - С. 45-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На особливу увагу заслуговують не лише загальноприйняті, але й недостатньо досліджені предиктори розвитку артеріальної гіпертензії (АГ) та ускладень, пов'язаних з нею. Серед таких чинників слід виокремити безсимптомну гіперурикемію (ГУ), що розглядається як незалежний фактор ризику серцево-судинних захворювань. Виявлено взаємозв'язок ГУ з АГ, ожирінням, захворюванням нирок, порушенням вуглеводного та жирового обміну, цукровим діабетом, інсулінорезистентністю та оваріальною дисфункцією. Мета роботи - дослідити залежність рівня сечової кислоти (СК) від індексу маси тіла та креатиніну в жінок та чоловіків, хворих на ГХ. Обстежено 74 пацієнтів з гіпертонічною хворобою II стадії (37 жінок і 37 чоловіків) віком 30 - 78 років (середній вік 59,7 +- 1,7 року). З'ясовано, що у жінок підвищений рівень сечової кислоти поєднувався з великими значеннями індексу маси тіла (ІМТ) (r = + 0,20; <$E p~>>~0,05>) та креатиніну (r = + 0,76; <$E p~<<~0,05>). У 88,6 % випадків відбулося коректне прогнозування підвищення рівня СК. У чоловіків підвищений рівень СК мав дуже слабку тенденцію до поєднання з малими значеннями ІМТ (r = - 0,10; <$E p~>>~0,05>) та високим вмістом креатиніну (r = 0,06; <$E p~>>~0,05>). Лише у 51,9 % випадків відбулося коректне прогнозування підвищення рівня СК. Висновки: методом логістичної регресії визначено залежність показників рівня СК від іМТ і креатиніну в крові, яка має тендерні відмінності. Для жінок характерне достовірне зростання рівня СК за умов поєднання великих значень ІМТ та підвищеного вмісту креатиніну (коректне прогнозування у 88,6 % випадків). Натомість у чоловіків прогностична модель виявилась недостовірною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського