РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672745<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цукур О. Г. 
Конструювання релігійного переживання: сакралізована інтерпретація повсякденності / О. Г. Цукур // Психол. перспективи : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 25. - С. 268-279. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відображено результати теоретичного аналізу особливостей конструювання релігійного переживання через сакралізовану інтерпретацію повсякденного життя особистості. Показано, що релігійні категорії і способи їх інтерпретації не просто "висловлюють", але значною мірою визначають, що і як переживає людина в повсякденному житті й релігійній практиці. Акцент зроблено на вивченні варіативності інтерпретацій повсякденного життя загалом та пошуків особистісної ідентичності, зокрема через сакралізовану основу буття. Це надає доступ до індивідуальних форм кристалізації релігійного переживання, а врахування множинності релігійних проявів відкриває нові можливості у вивченні переживань і зумовлює розгортання різноаспектних тлумачень внутрішнього світу особистості. Проаналізовано підходи до тлумачення сакрального в науково-гуманітарному дискурсі, які пояснюють специфічність формування у людини уявлень про надприродне. З одного боку, під сакральним розуміють все потойбічне і надзвичайне. Також як сакральне може бути певний стійкий процес уніфікованих інституційних дій або ж ідеал, до якого потрібно наполегливо прагнути. Здійснено аналіз взаємозв'язку сакральності й повсякденності, де повсякденність визначається як природна умова життєдіяльності людей, сукупність тих функцій, цінностей, норм і заснованих на них відносин і дій індивіда, яка складає "життєвий світ" людини з моменту її народження і до самої смерті. Саме повсякденність виступає тим простором, у котрому віруюча людина намагається втілити приписи релігійного вчення. Описано особливості релiгiйних почуттів, а саме: їх iнтенцiальнiсть (спрямованість на об'єкт), винятковість (відмінність від буденних) та сенсовість. Глибше розкрито зміст понять "переживання" та "релігійне переживання", останнє тлумачиться як сукупність складних комплексних форм безпосереднього досвіду людини, пов'язаного з її взаємодією з навколишнім середовищем у площині релігійних уявлень та релігійних переживань. Виокремлено джерела релігійних переживань, серед яких визнання об'єктивного чи уявного існування надприродного, стосунки вірянина з його соціальним оточенням та індивідуальна значущість самих переживань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського