РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заграй Л. Д. 
Практики соціально-психологічного захисту особистості в умовах ризиків і небезпек / Л. Д. Заграй // Психол. перспективи : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 26. - С. 133-142. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано проблему психологічної безпеки особистості за умов ризиків і небезпек. Розглянуто питання забезпечення психологічної безпеки особистості в кризових, травмувальних ситуаціях, оскільки в період змін особливо загострюються питання психологічної безпеки особистості, яка переживає стан тривоги й дискомфорту. Мета роботи - розкриття поняття "соціально-психологічні практики захисту" й обгрунтування необхідності їх формування задля забезпечення психологічної безпеки особистості. Психологічна безпеку потрактовано як усвідомлене, рефлексивне, дієве ставлення людини до умов життя, що забезпечує їй відчуття цілісності, конгруентності, рівноваги та розвитку. Визначено два підходи до забезпечення психологічної безпеки особистості: диспозиційний - джерела психологічної безпеки особистості, місятяться в ній самій - це риси темпераменту, характеру, що забезпечують мобільність реагування на небезпеку; ситуаційний - людина реагує на ситуацію небезпеки залежно від спроможності сприйняти, інтерпретувати її та діяти відповідно до наявності в досвіді необхідних соціально-психологічних практик захисту. Соціально-психологічні практики потрактовано як зрозумілі та передбачувані дії, соціально-верифіковані ритуали, здатні конструювати особистісну й суспільну реальність. Соціально-психологічні практики захисту розглянуто як готові верифіковані схеми реагування на ситуації небезпеки, що застосовують індивіди, щоб зробити такі ситуації зрозумілими для себе. Виокремлено види соціально-психологічних практик захисту - соціально-групові, особистісні. Розкрито поняття "соціально-психологічні практики захисту". Обгрунтовано значущість соціально-психологічних практик захисту в подоланні критичних ситуацій. Зосереджено увагу на особистісних практиках - практика міжособистісного захисту, психічної саморегуляції, інтраособистісного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського