РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000672764<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковальчук О. П. 
Проектування уявлень про професійне майбутнє у військовослужбовців - учасників антитерористичної операції засобами психологічного супроводу / О. П. Ковальчук // Психол. перспективи : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 26. - С. 157-167. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено проектування уявлень про професійне майбутнє у військовослужбовців - учасників антитерористичної операції засобами психологічного супроводу як компонента, пов'язаного з визначенням офіцерами свого місця в житті, набуттям певної стійкої системи цінностей, що характеризує ставлення офіцерів до навколишнього світу та виконує функцію регуляторів поведінки і проявляється в діяльності. Визначено, що в професійній діяльності офіцерів - учасників антитерористичної операції - психологічний - значущий фактор підвищення їх мотиваційного потенціалу. Уявлення про професійне майбутнє в офіцерів доцільно проектувати за допомогою мотиваційного тренінгу. Програма тренінгу, спираючись на загальну теорію тренінгу, у своїй структурі містить теоретичну й практичну частини та послідовно розв'язує такі завдання: формування в офіцерів теоретичного складника про роль особистісних очікувань у професійній діяльності; виявлення рівня розвитку змістових компонентів професійної мотивації офіцерів; формування й розвиток спонукального складника в поведінці офіцерів. Виконання відповідного завдання передбачало проведення групової дискусії з вирішення професійних проблемних ситуацій; проектування способів взаємодії учасників тренінгу, їх ролей та окреслення умов, що сприяють розвитку професіоналізму в офіцерів. Аналіз результатів проведення експерименту підтверджує ефективність тренінгу. Оцінювання емпіричних показників професійної мотивації експериментальної та контрольної груп указує на статистично значущі відмінності за більшістю показників. Такі результати засвідчили, що мотиваційний тренінг - дієвий засіб розвитку в досліджуваних осіб прагнення до індивідуального та професійного зростання, розробки перспективних цілей професійної діяльності, вироблення адекватної професійної самооцінки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського