РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673140<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельничук Л. В. 
Особливості імунокорекції дітей, хворих на пієлонефрит, залежно від наявності ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини / Л. В. Мельничук // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 7. - С. 85-89. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Пієлонефрит (ПН) - поширене захворювання нирок зі схильністю до хронізації процесу та формування ускладнень. Коректна тактика ведення пацієнтів із ПН повинна враховувати не лише етіологічні чинники і симптоматику захворювання, але й індивідуальні фактори схильності та патогенетичні механізми. Мета роботи - дослідити ефективність поєднаної терапії з включенням полівітамінного та поліензимного препаратів у дітей з ПН залежно від наявності ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). У дослідження включено 96 дітей віком від 3 до 15 років, середній вік (8,6 +- 1,4) року, хворих на ПН. Контрольну групу склали 20 майже здорових дітей аналогічного віку. Обстежені пацієнти були розподілені за наявністю ознак НДСТ і способом лікування. У хворих на ПН дітей із проявами НДСТ показник туморнекротичного фактору-<$E alpha> (ТНФ-<$E alpha>) під впливом базового лікування знизився недостовірно, але показники ендотоксикозу, ІЛ-10, ІЛ-8 зазнали достовірної динаміки. Достовірні зміни цих показників спостерігалися на тлі застосування полівітамінного препарату. Проте найкраща динаміка показників цитокінового статусу та ендотоксикозу спостерігалася у дітей, які отримували поліензим і комбінацію його з полівітаміном і базовим лікуванням, - за наявності НДСТ і без проявів НДСТ. Зроблено висновки, що у дітей із ПН, як з проявами НДСТ, так і без них, найбільш ефективним щодо зниження системної імунозапальної активації та едотоксикозу виявились лікувальні комплекси, в яких на тлі базової терапії використовували поліферментний препарат і його поєднання з полівітамінним препаратом. За наявності чи відсутності дисплазії сполучної тканини під впливом даних лікувальних комплексів спостерігалося підвищення продукції ІЛ-10 за достовірного зниження синтезу ІЛ-8, ТНФ-<$E alpha>, показників ендотоксикозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112 + Р251.265

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського