РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заяць В. С. 
Заощадження домогосподарств України: аспекти інституційного захисту / В. С. Заяць // Демографія та соц. економіка. - 2017. - № 3. - С. 124-134. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Прозорість і легітимність інституційного середовища в країні є необхідною передумовою формування надійної системи захисту заощаджень домогосподарств. Важливе значення має стабільність функціонування ринку банківських послуг як однієї зі складових фінансової системи, оскільки забезпечує потреби усіх секторів економіки й населення у фінансових ресурсах і послугах, необхідних для економічного зростання і соціального розвитку. В Україні кризова ситуація у банківській системі та зниження довіри до неї з боку громадян послаблює інституційний захист заощаджень і створює своєрідні антистимули для залучення цих коштів в інституційні структури. Реформування банківської системи, зміни її структури чи функцій, а також політики взаємовідносин з клієнтами можуть обумовити розширення поля суспільних конфліктів і навіть спричинити появу ознак фінансової нестабільності. Вирішення цих проблем стає актуальним за умов загальної макроекономічної нестабільності, значних коливань валютних курсів, непередбачуваних змін в інвестиційних потоках, що формує нові ризики у сфері обігу заощаджень та їх трансформації в інвестиційний ресурс. У зв'язку з цим досліджено специфіку сучасного інституційного захисту заощаджень домогосподарств в Україні у контексті завдань реформування банківської системи, її інтеграції у міжнародні ринки та процеси консолідації капіталу. Визначено нагальні проблеми, які виникли в результаті суспільно-політичної нестабільності та їх вплив на процеси формування, збереження та інвестування заощаджень населення; виявлено обмеження та ризики у цій сфері, а також можливі напрями модернізації інституційного захисту на основі узагальнення світового досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського