РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000673356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ternovsky V. B. 
An advanced laser photoionization separation scheme for radioactive isotopes and products of atomic energetics: uranium and the transuranium elements = Удосконалена лазерно-фотоіонізаційна схема поділення радіоактивних ізотопів та продуктів атомної енергетики: уран та трансуранові елементи / V. B. Ternovsky, A. V. Glushkov, A. V. Smirnov, A. A. Kuznetsova, O. Yu. Khetselius, V. V. Buyadzhi // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2017. - 14, № 4. - С. 83-93. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Запропоновано нову, оптимальну схему лазерно-фотоіонізаційного поділення важких радіоактивних ізотопів і ядерних ізомерів, зокрема ізотопів урану і трансуранових елементів. Покращена схема заснована на селективному лазерному збудженні атомів радіоактивного ізотопу у високозбуджені рідбергівські стани і автоіонізаційному механізмі іонізації за присутності слабкого електричного поля. Одержано деякі попередні дані для енергій автоіонізаційних резонансів для U і трансуранових ізотопів. Наведено залежність швидкості розпаду резонансів в слабкому постійному електричному полі. Прогнозовано 2 канали розпаду автоіонізаційних станів і передбачено ефект гігантського розширення автоіонізаційних резонансів у спектрі урану у відносно слабкому електричному полі, що вказує на принципово нову спектроскопію автоіонізаціонних станів для урану і трансуранових елементів. Використовуючи оптимальну модель лазерного впливу і формалізм матриць густини, проведено моделювання оптимальної схеми поділу ізотопів U. Представлено оптимальну схему гамма-лазера на ядерних ізомерах, що швидко розпадаються, з використанням лазерно-фотоіонізаційної схеми поділення (сортування) збуджених ядер і подальшої автоіонізації за присутності електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г132 + В383.202.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського